Licealiści chętnie organizują projekty społeczne

2012-02-09 10:20:49

- Organizowanie projektów społecznych pozwala nabyć kompetencje, których oczekują pracodawcy – powiedział do licealistów Jeremi Mordasewicz, doradca zarządu PKPP Lewiatan podczas Gali wręczenia stypendiów Fabryki Energii Społecznej dla najzdolniejszych młodych działaczy społecznych.

Motywowanie innych, negocjacje, współpraca w zespole, odpowiedzialność i inicjatywa – to kluczowe kompetencje kandydatów do pracy wskazane przez pracodawców zrzeszonych w PKPP Lewiatan. - Niestety w Polsce nie uczy się zarządzania projektami w szkole, tymczasem, każdy z nas realizuje projekty na co dzień - dodaje Andrzej Kozłowski, Dyrektor Wykonawczy ds. Strategii i Zarządzania Projektami PKN ORLEN. - Najlepszym sposobem zdobycia tych kompetencji przez licealistów, a tym samym zwiększenia swoich szans na rynku pracy, jest realizowanie nawet małych projektów społecznych - przekonuje Marcin Bruszewski, inicjator kampanii CHDWP.PL – Choćby dla Własnej Przyszłości.

Stypendium na start

Aby ułatwić uczniom rozpoczęcie realizacji własnych projektów społecznych, organizatorzy kampanii CHDWP.PL przyznają 30 licealistom stypendium Fabryki Energii Społecznej. Stypendium to m.in. szkolenie, podczas którego uczniowie prowadzeni przez trenera Management Training & Development Center inicjują i planują własne projekty społeczne. 3 lutego odbyła się gala II edycji stypendium, na której najwyżej oceniony przez Jury i publiczność projekt otrzymał grant w wysokości 13 000 zł na realizację. Zwycięski projekt tegorocznej edycji umożliwi młodym ludziom odpowiedzialną decyzję o wyborze zawodu, dostarczając im odpowiedzi na najważniejsze pytania takie, jak: średnie zarobki, czy wymagane wykształcenie w poszczególnych profesjach. - Jak zostać kosmonautą to odpowiedź na prawdziwy problem społeczny moich rówieśników. Większość z nich nie wie, kim chciałaby w życiu zostać, a nawet jak wie, to nie ma pojęcia, jak się do tego zabrać - uzasadnia swój projekt Mateusz Jeziorski, lider zwycięskiej grupy.

Inicjatywa najważniejsza

Ponad 250 zaproszonych na galę warszawskich licealistów przyłączało się do zespołów projektowych stypendystów. - Stypendium Fabryki Energii Społecznej nie jest konieczne, by organizować projekty społeczne i zdobywać związane z tym umiejętności. Można przyłączyć się do już istniejącego projektu albo samemu skrzyknąć swoich znajomych ze szkoły. To, co się najbardziej liczy to własna inicjatywa - podsumowuje Galę Marcin Bruszewski, inicjator kampanii CHDWP.PL.

Więcej informacji o kampanii znaleźć można na stronach: www.chdwp.pl

ip

Słowa kluczowe: projekt społeczny chocby dla własnej przyszłości jakzostac.pl praca dla licealistów fabryka energii

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

O czym trzeba pamiętać na miesiąc przed maturą?

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami.

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

Studniówka przed maturą: najważniejsze wydarzenie dla każdego maturzysty!

Studniówka jest symbolicznym pożegnaniem z jednym etapem życia i powitaniem drugiego.

7 sposobów na skuteczne przygotowanie się do matury

skutecznie porady jak przygotować się do egzaminu maturalnego

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Harmonogram egzaminów maturalnych 2024

Kiedy odbędzie się egzamin dojrzałości?

Zmiany w systemie rekrutacji na studia w 2024 roku

Zobacz, co nowego w procesie rekrutacji na uczelnie wyższe.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Tu jest Polska, tu się zdaje - powtarzanie klasy repetowanie statystyki polska unia europejska kiblowanie

Polscy uczniowie tak narzekają na trudne przedmioty, a należą do najrzadziej zostających na rok w tej samej klasie w całej Unii Europejskiej!