5 powodów, dla których powinieneś przełamać bariery językowe na Malcie

2019-02-21 12:29:23

Często mówi się, że najlepszym sposobem na przyswojenie sobie języka obcego jest wyjazd za granicę. Jeżeli uczymy się angielskiego, możemy wybierać spośród wielu państw, w których działają szkoły organizujące kursy - Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, a także Malta. Dlaczego akurat Malta? Dlaczego to tam ludzie uwielbiają uczyć się języka angielskiego na przykład w szkole, takiej jak Sprachcaffe? Oto powody:

Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego na Malcie ze szkołą Sprachcaffe!Niepowtarzalny śródziemnomorski klimat

Na Malcie panuje cudowny klimat, co powoduje, że jest ona chętnie odwiedzana przez okrągły rok. Często określa się ją jako "wyspę wiecznego słońca". Czujemy się tu trochę jakbyśmy byli we Włoszech. Po lekcjach możemy ładować akumulatory na plaży czy też przy basenie. Jest to niezwykle przyjemna alternatywa dla Wysp Brytyjskich, zwłaszcza gdy u nas panują chłodniejsze dni.

Obcokrajowcy z całego świata

Liczne szkoły językowe i dobrze rozwinięta turystyka sprawia, że na Malcie roi się od osób z różnych zakątków świata. Na wyspę przeprowadziło się wielu Europejczyków - w tym Brytyjczyków. Na kursach językowych też możemy nawiązać znajomości z osobami z Azji czy Ameryki.

Piękna kultura, architektura

W związku z bogatą historią, którą doświadczyła Malta, jej kultura jest zachwycająca. Szczególną uwagę przyciąga piękna architektura. Miasteczka są niesamowite, urokliwe. Widoczne są tu wpływy różnych narodów, które długo walczyły o wpływy tej wyspy. W samej Vallecie znajduje się 320 zabytków, co czyni Maltę jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie.

Wysoki poziom nauki

Na wyspie szkoły językowe starają się jak najlepiej, aby oferowane kursy były na najwyższym poziomie. Język angielski jest tam powszechnie używany ze względu na historię Malty. W szkole Sprachcaffe lekcje prowadzone są przez native speakerów, którzy często wywodzą się z Wielkiej Brytanii, Kanady czy Australii, co gwarantuje, że na tej niewielkiej wyspie, możemy zetknąć się z rozmaitymi akcentami.

Nieskończone możliwości spędzania czasu wolnego

Wysoko rozwinięta turystyka sprawia, że na Malcie po prostu nie sposób się nudzić. Tu naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Od romantycznych klimatycznych uliczek, przez cudowne plaże, aż po głośne i szalone życie nocne St. Julian’s. Niektórzy uprawiają tu sporty wodne, inni trekking, a jeszcze inni leżą po prostu przy basenie i rozkoszują się śpiewem ptaków. Przebywając na Malcie, warto również wziąć udział w niepowtarzalnych festiwalach, takich jak:  Malta Fireworks Festival, Malta International Arts Festival, NocMuzeów oraz Malta Jazz Festival. Przy wyborze szkoły językowej dobrze też rzucić okiem na proponowane przez nią programy zajęć dodatkowych, w tym wycieczek.

Podsumowując, możecie być pewni, że wybór Malty na miejsce, gdzie odbędziecie kurs językowy, jest strzałem w dziesiątkę, Przełamanie barier językowych jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Na Malcie po prostu zanurzasz się w jej klimacie, a język angielski chłoniesz wszystkimi zmysłami.

Szkoła Sprachcaffe: https://www.sprachcaffe.com/polski/kursy-jezykowe/angielski-malta.htm.htm

ip

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: nauka, powody, możliwości, czynniki, języki obce

Porady

Jak uczyć się matematyki? - Nauka matematyki w szkole średniej

Zobacz, jak odpowiednio uczyć się matematyki w szkole średniej!

Jak zdobywać doświadczenie i czy warto iść na staż? Kraków

Zobacz, jakie są mozliwości zdobywania doświadczenia wskazane przez Szkołę Gloker w Krakowie!

Co zrobić, żeby nauka języka obcego była skuteczna?

Najlepsze sposoby na naukę języka obcego.

Laptop HP do gier - polecane modele

Szukając najlepszych rozwiązań, warto zwrócić uwagę na ofertę firm, które od lat dostarczają dopracowane urządzenia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Webinar dla kandydatów na studia w Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej [styczeń 2021]

Już 14 stycznia o godzinie 17 odbędzie się kolejny webinar dla kandydatów na studia. Spotkajcie się z przedstawicielami UMCS online!

Higiena stomatologiczna - nowość na UMB! Białystok

Oto nowy kierunek studiów w Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane