5 powodów, dla których powinieneś przełamać bariery językowe na Malcie

2019-02-21 12:29:23

Często mówi się, że najlepszym sposobem na przyswojenie sobie języka obcego jest wyjazd za granicę. Jeżeli uczymy się angielskiego, możemy wybierać spośród wielu państw, w których działają szkoły organizujące kursy - Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, a także Malta. Dlaczego akurat Malta? Dlaczego to tam ludzie uwielbiają uczyć się języka angielskiego na przykład w szkole, takiej jak Sprachcaffe? Oto powody:

Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego na Malcie ze szkołą Sprachcaffe!Niepowtarzalny śródziemnomorski klimat

Na Malcie panuje cudowny klimat, co powoduje, że jest ona chętnie odwiedzana przez okrągły rok. Często określa się ją jako "wyspę wiecznego słońca". Czujemy się tu trochę jakbyśmy byli we Włoszech. Po lekcjach możemy ładować akumulatory na plaży czy też przy basenie. Jest to niezwykle przyjemna alternatywa dla Wysp Brytyjskich, zwłaszcza gdy u nas panują chłodniejsze dni.

Obcokrajowcy z całego świata

Liczne szkoły językowe i dobrze rozwinięta turystyka sprawia, że na Malcie roi się od osób z różnych zakątków świata. Na wyspę przeprowadziło się wielu Europejczyków - w tym Brytyjczyków. Na kursach językowych też możemy nawiązać znajomości z osobami z Azji czy Ameryki.

Piękna kultura, architektura

W związku z bogatą historią, którą doświadczyła Malta, jej kultura jest zachwycająca. Szczególną uwagę przyciąga piękna architektura. Miasteczka są niesamowite, urokliwe. Widoczne są tu wpływy różnych narodów, które długo walczyły o wpływy tej wyspy. W samej Vallecie znajduje się 320 zabytków, co czyni Maltę jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie.

Wysoki poziom nauki

Na wyspie szkoły językowe starają się jak najlepiej, aby oferowane kursy były na najwyższym poziomie. Język angielski jest tam powszechnie używany ze względu na historię Malty. W szkole Sprachcaffe lekcje prowadzone są przez native speakerów, którzy często wywodzą się z Wielkiej Brytanii, Kanady czy Australii, co gwarantuje, że na tej niewielkiej wyspie, możemy zetknąć się z rozmaitymi akcentami.

Nieskończone możliwości spędzania czasu wolnego

Wysoko rozwinięta turystyka sprawia, że na Malcie po prostu nie sposób się nudzić. Tu naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Od romantycznych klimatycznych uliczek, przez cudowne plaże, aż po głośne i szalone życie nocne St. Julian’s. Niektórzy uprawiają tu sporty wodne, inni trekking, a jeszcze inni leżą po prostu przy basenie i rozkoszują się śpiewem ptaków. Przebywając na Malcie, warto również wziąć udział w niepowtarzalnych festiwalach, takich jak:  Malta Fireworks Festival, Malta International Arts Festival, NocMuzeów oraz Malta Jazz Festival. Przy wyborze szkoły językowej dobrze też rzucić okiem na proponowane przez nią programy zajęć dodatkowych, w tym wycieczek.

Podsumowując, możecie być pewni, że wybór Malty na miejsce, gdzie odbędziecie kurs językowy, jest strzałem w dziesiątkę, Przełamanie barier językowych jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Na Malcie po prostu zanurzasz się w jej klimacie, a język angielski chłoniesz wszystkimi zmysłami.

Szkoła Sprachcaffe: https://www.sprachcaffe.com/polski/kursy-jezykowe/angielski-malta.htm.htm

ip

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: nauka, powody, możliwości, czynniki, języki obce

Porady

Jak sformułować tezę na maturze z języka polskiego?

Zobacz, jak napisać tezę na wypracowaniu maturalnym z języka polskiego!

Jak uczyć się matematyki? - Nauka matematyki w szkole średniej

Zobacz, jak odpowiednio uczyć się matematyki w szkole średniej!

Jak zdałam maturę z angielskiego na piątkę?

Zobacz, jakie wrażenia z matury ma Maja Katarzyńska z Wrocławia!

Jak zdobywać doświadczenie i czy warto iść na staż? Kraków

Zobacz, jakie są mozliwości zdobywania doświadczenia wskazane przez Szkołę Gloker w Krakowie!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

Dzień otwarty online kierunków logistycznych w Akademii Leona Koźmińskiego [Wrzesień 2020]

Poznaj program wydarzenia odbywającego się bezpiecznie i na odległość!

Nabór uzupełniający w Akademii Morskiej w Szczecinie [2020/2021]

Dowiedz się, jak zapisać się na studia w AMS!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Matura na 100% - jak tego dokonać? - zdana matura, wysoki wynik z matury, jak zdać maturę na 100%

Zobacz, co trzeba zrobić, aby osiągnąć 100% punktów z egzaminu maturalnego!