5 powodów, dla których powinieneś przełamać bariery językowe na Malcie

2019-02-21 12:29:23

Często mówi się, że najlepszym sposobem na przyswojenie sobie języka obcego jest wyjazd za granicę. Jeżeli uczymy się angielskiego, możemy wybierać spośród wielu państw, w których działają szkoły organizujące kursy - Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Kanada, a także Malta. Dlaczego akurat Malta? Dlaczego to tam ludzie uwielbiają uczyć się języka angielskiego na przykład w szkole, takiej jak Sprachcaffe? Oto powody:

Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego na Malcie ze szkołą Sprachcaffe!Niepowtarzalny śródziemnomorski klimat

Na Malcie panuje cudowny klimat, co powoduje, że jest ona chętnie odwiedzana przez okrągły rok. Często określa się ją jako "wyspę wiecznego słońca". Czujemy się tu trochę jakbyśmy byli we Włoszech. Po lekcjach możemy ładować akumulatory na plaży czy też przy basenie. Jest to niezwykle przyjemna alternatywa dla Wysp Brytyjskich, zwłaszcza gdy u nas panują chłodniejsze dni.

Obcokrajowcy z całego świata

Liczne szkoły językowe i dobrze rozwinięta turystyka sprawia, że na Malcie roi się od osób z różnych zakątków świata. Na wyspę przeprowadziło się wielu Europejczyków - w tym Brytyjczyków. Na kursach językowych też możemy nawiązać znajomości z osobami z Azji czy Ameryki.

Piękna kultura, architektura

W związku z bogatą historią, którą doświadczyła Malta, jej kultura jest zachwycająca. Szczególną uwagę przyciąga piękna architektura. Miasteczka są niesamowite, urokliwe. Widoczne są tu wpływy różnych narodów, które długo walczyły o wpływy tej wyspy. W samej Vallecie znajduje się 320 zabytków, co czyni Maltę jednym z najbardziej zagęszczonych obszarów zabytkowych na świecie.

Wysoki poziom nauki

Na wyspie szkoły językowe starają się jak najlepiej, aby oferowane kursy były na najwyższym poziomie. Język angielski jest tam powszechnie używany ze względu na historię Malty. W szkole Sprachcaffe lekcje prowadzone są przez native speakerów, którzy często wywodzą się z Wielkiej Brytanii, Kanady czy Australii, co gwarantuje, że na tej niewielkiej wyspie, możemy zetknąć się z rozmaitymi akcentami.

Nieskończone możliwości spędzania czasu wolnego

Wysoko rozwinięta turystyka sprawia, że na Malcie po prostu nie sposób się nudzić. Tu naprawdę każdy może znaleźć coś dla siebie. Od romantycznych klimatycznych uliczek, przez cudowne plaże, aż po głośne i szalone życie nocne St. Julian’s. Niektórzy uprawiają tu sporty wodne, inni trekking, a jeszcze inni leżą po prostu przy basenie i rozkoszują się śpiewem ptaków. Przebywając na Malcie, warto również wziąć udział w niepowtarzalnych festiwalach, takich jak:  Malta Fireworks Festival, Malta International Arts Festival, NocMuzeów oraz Malta Jazz Festival. Przy wyborze szkoły językowej dobrze też rzucić okiem na proponowane przez nią programy zajęć dodatkowych, w tym wycieczek.

Podsumowując, możecie być pewni, że wybór Malty na miejsce, gdzie odbędziecie kurs językowy, jest strzałem w dziesiątkę, Przełamanie barier językowych jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Na Malcie po prostu zanurzasz się w jej klimacie, a język angielski chłoniesz wszystkimi zmysłami.

Szkoła Sprachcaffe: https://www.sprachcaffe.com/polski/kursy-jezykowe/angielski-malta.htm.htm

ip

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: nauka, powody, możliwości, czynniki, języki obce

Porady

Zasady bezpieczeństwa na egzaminach maturalnych w 2020 roku

Dowiedz się, w jakich warunkach będą przebiegać matury 2020!

Pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem studiów

Te trzy proste pytania pomogą Ci w wyborze życiowej ścieżki.

Poradnik maturzysty - jak przygotować się na tegoroczny egzamin?

Zobacz, o czym powinien pamiętać każdy maturzysta przed egzaminem dojrzałości.

Co zrobić, żeby nauka języka obcego była skuteczna?

Najlepsze sposoby na naukę języka obcego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2021 - język angielski

Sprawdź arkusze i odpowiedzi z matury z języka angielskiego na podziemie podstawowym i rozszerzonym.

Rekrutacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie 2021/2022

Sprawdź dokładny termin rozpoczęcia rekrutacji na uczelni w Krakowie.

Matura 2021 - biologia arkusze i odpowiedzii

Sprawdź arkusze i odpowiedzi z matury z biologii na poziomie rozszerzonym.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane