zmień miasto

Arkusze na egzamin gimnazjalny i egzamin ósmoklasisty zostały wydrukowane

Egzamin ósmoklasisty i egzamin gimnazjalny coraz bliżej! Ten pierwszy odbędzie się już w dniach 15-17  kwietnia 2019 roku, a drugi 10-12 kwietnia 2019 roku. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że arkusze do wspomnianych testów są już wydrukowane i czekają na wysyłkę do szkół.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło, że arkusze na zbliżające się egzaminy zostały już wydrukowane.

Jak już można było usłyszeć w ostanich tygodniach, wspomniane egzaminy na zakończenie gimnazjum i szkoły podstawowej mogą się zbiegać terminowo z zapowiadanymi przez ZNP strajkami nauczycieli. Kolejne potesty mają się oficjalnie rozpocząć 8 kwietnia 2019 roku. Na razie trwają referenda Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych, które potrwają do 25 marca. Wola większości podczas spotkań w tych przypadkach zdecyduje o tym, czy strajk się odbędzie.

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało o wydrukowaniu egzaminów w czwartek 14 marca. Przy okazji Anna Zalewska podkreśliła, że terminy testów nie zostaną zmienione ze względu na strajk nauczycieli, ponieważ arkusze muszą zostać sprawdzone do końca roku szkolnego, aby nie wpłynąć negatywnie na rekrutację.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama