zmień miasto

Chcesz studiować w Warszawie? Ostatni dzwonek rekrutacji!

Koniec lata, a tobie brakuje pomysłu, co chcesz robić po maturze? Nie przejmuj się, nie jesteś z tym sam. Normalne jest, że w tym momencie możesz nie mieć sprecyzowanych planów na przyszłość, przecież dopiero wkraczasz w dorosłe życie. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, które miasto ma najlepszą bazą edukacyjną z dobrymi szkołami wyższymi, od razu sprawdź, co oferuje ci stolica. Jeszcze nie jest za późno, żeby wybrać.

studia w Warszawie

Dlaczego Warszawa to dobre miejsce dla studenta?

To żadna tajemnica, że właśnie tutaj znajduje się najwięcej dobrych ośrodków kształcenia, co potwierdzają coroczne rankingi szkół wyższych publicznych i niepublicznych. Warto wybrać stolicę na swoje miejsce studiowania, ponieważ wachlarz kierunków jest naprawdę imponujący. Znajdziesz nie tylko popularne kierunki, ale również te, o których większość twoich kolegów nawet nie słyszała. Przykładem jest agent ds. cyberprzestępczości. W czasach, gdy internet oferuje tak dużo możliwości, a każda firma, urząd i instytucja uzależniona staje się od dostępu internetu, zawód ten nabiera znaczenia.

Warszawa to dobre miejsce dla studenta nie tylko ze względu na dobre uczelnie, choć to niewątpliwie jeden z najważniejszych punktów. Stolica oferuje dostęp do programów stażowych dużych firm i świetną bazę, jeśli chodzi o rozwój umiejętności praktycznych. Kursy, warsztaty i spotkania networkingowe, zjazdy pasjonatów różnych dziedzin to tylko niektóre z opcji. W roku akademickim 2015/2016 w Warszawie i trzech jednostkach zamiejscowych studiowało ponad 243,3 tys. osób. Niewątpliwie stolica jest więc miejscem najbardziej skupiającym entuzjastów nauki.

Minusem podjęcia studiów w stolicy mogą być ceny, przerażające większość rodziców i całkiem sporo absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Z danych wynika, że nadal Warszawa jest najdroższa, jeśli chodzi o wynajem mieszkań, a średnio za gniazdko poniżej 40 mkw. trzeba zapłacić ponad 2 tys. zł. Z drugiej strony rynek pracy tutaj jest dużo bardziej przyjazny niż w większości polskich miast. Dzięki temu nawet studenci są w stanie utrzymać się, jednocześnie zdobywając swoje pierwsze doświadczenia zawodowe. Są więc plusy i minusy takiego rozwiązania, jednak zdecydowanie jest tych pierwszych.

Jakie są przyszłościowe kierunki? Informatyka na czele!

Nie tylko te nowe, intrygujące i jeszcze nieznane, ale dobrze przez wszystkich rozpoznawalne studia mogą pomóc ci szybciej znaleźć pracę. Zapisz się na studia informatyczne! Warszawa to doskonałe miejsce, by zacząć swoją przygodę, ponieważ właśnie tutaj mają siedziby największe firmy w kraju. W Polsce brakuje absolwentów tego kierunku i fachowców z dziedziny technologii. Szacuje się, że mamy deficyty osób z takimi umiejętnościami na poziomie kilkudziesięciu tysięcy.

Nic dziwnego, że programista jest najbardziej pożądanym zawodem.  Jeżeli interesuje cię zatem informatyka, Warszawa i cała Polskają na ciebie, a o pracę nie będziesz musiał się martwić. Gdzie jeszcze trwa rekrutacja? Zerknij na tę ofertę Akademii Finansów i Biznesu Vistula: www.vistula.edu.pl/kierunki-studiow/studia-i-stopnia/studia-inzynierskie/informatyka-2/. Nie tylko jednak kierunki techniczne są bardzo pożądane przez dzisiejszych pracodawców. Humaniści również znajdą przyszłościowe studia dla siebie.

Przyszłościowe kierunki dla humanistów istnieją

Przykładem są filologia hiszpańska i filologia chińska. Są to dwa najczęściej używane języki na świecie, z czego chiński jest od lat na pierwszym miejscu. Absolwent takich kierunków może nie tylko zwiedzać świat i uczyć innych, ale czeka na niego również szansa pracy w ambasadach czy dużych firmach międzynarodowych. Podczas studiów możesz również wyjechać na wymianę i poznać wybrany język od podszewki. Jak widać, jest dużo możliwości, by studiować pożądane przez pracodawców kierunki i mieć z tego również dodatkowe korzyści.

Nie zapominajmy o maturzystach, którzy zdawali biologię i chemię na maturze. Uwagę zwraca tutaj szczególnie zawód dietetyka, tak bardzo potrzebny w dzisiejszych czasach. Pomoc ludziom otyłym, z problemami zdrowotnymi, nietolerancjami pokarmowymi jest niezwykle ważna. Absolwent tego kierunku może pracować w gabinetach lub założyć swoją własną działalność. Ważna jest także współpraca z siłowniami i ośrodkami, w których potrzebna jest pomoc specjalisty.

Jeszcze nie jest za późno. Na wielu uczelniach trwa nabór, dlatego skompletuj dokumenty i znajdź interesujące cię studia. Inne kierunki, na które warto zwrócić uwagę to:

  • finanse i rachunkowość
  • grafika
  • architektura
  • zarządzanie

 

Artykuł Partnera

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama