zmień miasto

Co jest potrzebne do szkoły?

Wyprawka szkolna to nie lada wyzwanie dla rodziców i uczniów. Oprócz książek, trzeba przecież nabyć pozostałe akcesoria, które różnią się w zależności od wieku dziecka. Podczas zakupów należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak cena, jakość czy przydatność danej rzeczy. Nie należy także zapominać o estetycznych upodobaniach naszego dziecka. Zobacz, co jest potrzebne do szkoły i bądź przygotowany na wszystko!

Zobacz jak skompletować wyprawkę szkolną!

Co kupić do szkoły?

Zakupy do szkoły najlepiej zacząć od przygotowania listy wszystkich potrzebnych rzeczy. Dzięki temu nie nabędziemy bezużytecznych produktów, tym samym zaoszczędzając pieniądze. Jeśli kupujemy przybory dla młodszego dziecka, warto wspólnie z nim opracować wspomnianą listę przedmiotów do szkoły. Pamiętajmy także, aby zakupy zacząć z wyprzedzeniem, ponieważ robiąc je na ostatnią chwilę możemy nie znaleźć wszystkich potrzebnych akcesoriów. Aby nasz budżet domowy nie ucierpiał za mocno, porównajmy również oferty różnych sklepów, ponieważ w okresie szkolnym przeczytamy w nich o atrakcyjnych rabatach. Bardzo często w skrzynkach na listy możemy znaleźć gazetki promocyjne, które ułatwią nam analizę. Kompletując wyprawkę szkolną, warto również poszukać ofert w sklepach internetowych.

300+ na rzeczy do szkoły

Książki i przybory szkolne są dużym wydatkiem, jednak od 2018 roku rodzice mogą liczyć na pomoc finansową w postaci 300 złotych przyznawanych na wyprawkę każdego dziecka kontynuującego naukę w szkole podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Dodatkowo, od 2017 roku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych otrzymują darmowe podręczniki i materiały edukacyjne, co w znaczący sposób poprawia stan domowego budżetu w roku szkolnym. Więcej o programie "Dobry start" przeczytasz w artykule wyprawka 300+, czyli 300 zł na dziecko uczące się.

Jeśli jeszcze nie skompletowałeś wyprawki szkolnej lub chcesz mieć pewność, że o niczym nie zapomniałeś, sprawdź naszą listę potrzebnych rzeczy! Dzięki niej będziesz w 100% przygotowany na nowy rok szkolny!

PO

fot. www.pixabay.com, www.pexels.com

Galeria zdjęć: Wyprawka szkolna

  • Plecak
  • Piórnik
  • Zeszyty
  • Strój na WF
  • Pojemnik na śniadanie
Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama