Co warto kupić na Dzień Nauczyciela?

2022-10-10 14:08:44

Dzień Edukacji Narodowej, zwany zwyczajowo Dniem Nauczyciela, przypada 14 października i jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Zazwyczaj w dniach poprzedzających to święto organizuje się w szkołach specjalną uroczystość na cześć nauczycieli. Większość uczniów decyduje się wówczas na przygotowanie upominku dla ulubionego pedagoga, aby w ten sposób wyrazić swoją sympatię do niego i wdzięczność za przekazywaną wiedzę. Jakie prezenty będą najbardziej odpowiednie na tę szczególną okazję?

Zobacz też: Zbliża się Dzień Nauczyciela

Co kupić na Dzień Nauczyciela

Kwiaty i czekoladki

Nie zawsze istnieje sposobność, aby dobrze poznać daną osobę i przekonać się, co najbardziej jej się podoba. W takiej sytuacji najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem będzie wybranie tradycyjnego, ponadczasowego prezentu. Podobnie jest w przypadku Dnia Nauczyciela. Od bardzo dawna sprawdzonym upominkiem dla pedagogów są bowiem kwiaty. Wielu uczniów decyduje się na pojedyncze róże lub tulipany, ale można też pokusić się o nieco większy bukiet, zwłaszcza jeśli darzy się danego wychowawcę szczególną życzliwością. Innym, równie dobrym pomysłem będzie podarowanie nauczycielowi czegoś słodkiego, np. jego ulubionej czekolady lub bombonierki. Jeśli ktoś chciałby być jednak nieco bardziej oryginalny, może własnoręcznie upiec dobre ciasto i przyozdobić je w ciekawy sposób, dodając do niego spersonalizowane życzenia.

Pióro, voucher lub biżuteria, czyli coś bardziej praktycznego

Nie ulega wątpliwościom, że najpiękniejsze prezenty to takie, które posłużą nauczycielowi przez dłuższy czas, regularnie przypominając mu o konkretnych uczniach. Tego rodzaju upominki bywają jednak dość kosztowne, dlatego najlepiej byłoby złożyć się na nie całą klasą. Wówczas można przykładowo zdecydować się na zakup wiecznego pióra lub zestawu dobrej jakości długopisów. Z pewnością bardzo przydadzą się one każdemu pedagogowi podczas codziennej pracy. Jeśli zna się dobrze zainteresowania danego nauczyciela, to przy wyborze prezentu warto pomyśleć również nad kartą podarunkową do sklepu, w którym mógłby on zaopatrzyć się w przedmioty niezbędne do realizowania ukochanej pasji. Świetnym rozwiązaniem będzie również zawieszka, łańcuszek lub bransoletka z wygrawerowanym napisem. Dzięki temu wychowawca na pewno nie zapomni szybko o swoich uczniach.

Typowo szkolne prezenty

Wybierając prezent na Dzień Nauczyciela, część osób postanawia kupić coś, co nieodłącznie kojarzy się z zawodem pedagoga. Do typowo szkolnych przedmiotów wykorzystywanych codziennie przez nauczycieli niewątpliwie należy notatnik lub kalendarz. Większość wychowawców pochłania w ciągu dnia spore ilości kawy, wobec tego świetnym pomysłem może być też pojemny kubek czy filiżanka z zabawnym napisem. Natomiast nauczycielowi, który chętnie czyta książki, warto podarować jakąś wartościową pozycję, np. związaną bezpośrednio z prowadzonym przez niego przedmiotem bądź jego zainteresowaniami. Wystarczy tylko dobrze dobrać gatunek, unikając raczej przy tym kupowania tytułów kontrowersyjnych oraz romansów.

WG

fot. pexels

Źródło: interia.pl

Słowa kluczowe: nauczyciel, Dzień Nauczyciela, prezenty, upominki, kwiaty, czekoladki, pióro, voucher, biżuteria

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jak dobrze się przygotować do roku szkolnego?

Sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać!

Rusza inicjatywa #hakujemy_HiT! Jakie są jej założenia?

Program ma pomóc krytyczniej spojrzeć na podręcznik wprowadzony do szkół.

Wyniki matur 2022 - ile osób nie zdało egzaminów?

Przemysław Czarnek: "Egzamin zdało około 10 tysięcy osób więcej niż przed rokiem".

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak skutecznie powtarzać materiał do matury?

Zobacz, jak najlepiej przygotować się do matury.

Sposoby na zdaną maturę z matematyki! 5 praktycznych porad

Zobacz, jak podejść do matury z matematyki, aby osiągnąć sukces.

Kiedy i gdzie będzie można sprawdzić wyniki matur 2022?

Sprawdź, o której godzinie będą dostępne wyniki.

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane