zmień miasto

Co wziąć na maturę?

Co wziąć na maturę? - To pytanie zadaje wielu uczniów ostatnich klas szkół średnich podczas zastanawiania się, co można zabrać ze sobą na egzaminy dojrzałości. Aby pomóc maturzystom, przygotowaliśmy listę wszystkich rzeczy, które nie zostaną zabrane przez komisję przed wejściem do sali, gdzie zmierzymy się z testem. Zobacz, co można wnieść na maturę!

Zobacz, co można zabrać ze sobą na egzamin maturalny!

Czego nie można wnieść na maturę?

Przed sprawdzeniem wszystkich rzeczy przydatnych na maturze, warto zapoznać się również z przedmiotami, których posiadanie jest zabronione na wszystkich egzaminach. Na pewno we wszystkich szkołach nauczyciele przestrzegają przed przynoszeniem telefonów komórkowych - najlepiej je wyłączyć i wyciągnąć z nich baterie (jeśli jest to możliwe). Niedostosowanie się do tej reguły może grozić nawet unieważnieniem matury dla całej sali, która w danym czasie pisze egzamin.

Kolejnymi rzeczami, których nie można zabrać ze sobą na maturę, są butelki z napojami i torby z jedzeniem, dlatego warto pamiętać, aby zaspokoić głód i pragnienie przed rozpoczęciem egzaminów.

Ostatnie są ściągi, które z oczywistych powodów są zabronione. Współcześnie wielu egzaminatorów czuwa nad maturzystami, więc ryzyko przyłapania jest bardzo wysokie. Jeśli nie czujemy się na siłach i wiemy, że nie zaliczymy danego egzaminu, nie oszukujmy. Dużo lepsze będzie dla nas ponowne podejście do testów w sierpniu.

Przybory zapewnione

Niektóre przybory powinny być zapewnione przez placówki przygotowujące swoich uczniów do napisania matury. Mowa tutaj głównie o słownikach ortogaficznych i słownikach poprawnej polszczyzny, które potrzebne są na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Tak samo jest z kartami wzorów na teście z matematyki - w tym przypadku na każdego ucznia przypada jeden egzeplarz takich tablic.

Co można wnieść na maturę?

Na naszej liście przyborów, które można wnieść na egzaminy maturalne w formie pisemnej, znalazły się rzeczy, które przydadzą się do rozwiązania zadań na przedmiotach humanistycznych i ścisłych.

Zobacz, co można wziąć ze sobą na maturę >>

PW

fot. Pixabay.com i Pexels.com

wyprzedaż w Media Expert

Galeria zdjęć: Co wziąć na maturę i inne egzaminy?

  • Dowód osobisty - co wziąć na maturę?
  • Mała butelka z wodą - co wziąć na maturę?
  • Leki i sprzęt medyczny - co wziąć na maturę?
  • Długopis lub pióro - co wziąć na maturę?
  • Lupa - co wziąć na maturę?
Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama