Co zabrać na studia? 7 rzeczy, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu studenckim

2020-09-30 13:16:43

Czasy, gdy z początkiem nowego roku szkolnego wystarczyło tylko kupić nowe podręczniki i zeszyty bezpowrotnie minęły. Przeprowadzka na studia do innego miasta jest połączona z dodatkowymi wydatkami na urządzenie nowego mieszkania. Pewne sprzęty zawsze niejako wpisywały się w domowy krajobraz i można początkowo zapomnieć o tym, że gdzieś może ich nie być. Sprawdź, co koniecznie musi znaleźć się w każdym studenckim mieszkaniu.

Mieszkanie studenckieMłotek

Podstawowe narzędzia powinny znaleźć się w każdym gospodarstwie domowym. Często może okazać się, że wynajmowanych mieszkaniach ich brakuje. Wśród wszystkich narzędzi szczególnie wyróżnia się młotek. Mało kto używa go codziennie, jednak dobrze posiadać własny egzemplarz. Dzięki kodom rabatowym Leroy Merlin każdy student znajdzie coś dla siebie w ofercie sklepu. Jeśli jeszcze nie masz własnych narzędzi - nic w tym strasznego! Uczynni współlokatorzy i sąsiedzi na pewno będą służyć pomocą w awaryjnych sytuacjach. Dodatkowo, zestaw majsterkowicza może okazać się dobrym pomysłem na prezent z okazji przeprowadzenia się do nowego mieszkania. 

Zestaw do szycia

Możesz się zdziwić jak niewielu studentów przed wyjazdem na studia używało kiedykolwiek igły i nitki. Jeśli nie umiesz szyć - warto nauczyć się tego przed wyjazdem z rodzinnego domu. Posiadanie własnego zestawu do szycia jest niezbędne. Co więcej, nie warto czekać z jego zakupem do momentu aż coś się stanie. W końcu nigdy nie wiadomo, kiedy szybko będziemy musieli coś zacerować przed wyjściem z domu. Do zestawu do szycia warto dorzucić metr krawiecki, który może zostać wykorzystany nie tylko przy szyciu.

Suszarka do ubrań

O ile młotek czy igłę z nitką można w ostateczności pożyczyć od współlokatorów, to suszarka jest przedmiotem, który naprawdę warto posiadać na własność. W mieszkaniu studenckim będziesz dzielić z innymi osobami pralkę. Należy przygotować się na to, że często będziecie chcieli w tym samym czasie robić pranie. W takim wypadku dobrze by było, aby nie trzeba było z nikim dzielić jeszcze suszarki. Zanim zdecydujesz się na wybór konkretnej drabinki do suszenia prania, zastanów się, gdzie ją postawisz. Od tego będzie zależeć, na jaki rozmiar suszarki się zdecydujesz.

Lustro

Przeważnie znajdziesz je już w wynajmowanym mieszkaniu, ale i tak warto mieć jedno u siebie w pokoju. Zazwyczaj lustra znajdują się w łazience, do której w godzinach porannych i wieczornych możemy mieć utrudniony dostęp. Wybór luster dostępnych na rynku jest ogromny. Od małych, takich typowo do makijażu, po duże lustra, w których możesz zobaczyć swoją całą sylwetkę - każdy znajdzie coś dla siebie. Ciekawą opcją jest poszukiwanie oryginalnych starych luster na pchlich targach. Można upolować prawdziwą perełkę w przystępnej cenie, często dużo niższej niż w popularnych sklepach z asortymentem do urządzania wnętrz.

Żelazko

Chociaż prasowanie nie należy do ulubionych czynności domowych wielu osób, warto wyposażyć się w swoje własne żelazko. Jest to produkt, który jest dostępny w większości mieszkań, ale i tak warto już na przyszłość mieć swoje. Chociaż wielu z nas unikania prasowania i ogranicza się tylko do tych ubrań, które koniecznie tego wymagają, pamiętajmy o kupnie żelazka. W tym celu dobrze skorzystać z kodów rabatowych Media Expert. W przypadku ograniczonej powierzchni do przechowywania, można pomyśleć o żelazku turystycznym, które jest dużo mniejsze.

Akcesoria kuchenne

Przed przeprowadzką warto się zorientować, czy na stanie nowego lokum będzie dostępna cała zastawa. Coraz popularniejsze jest wynajmowanie mieszkań bez podstawowych przedmiotów kuchennych. Jednak często nawet w mieszkaniu, w którym znajdziemy talerze, garnki i patelnie, będzie brakować np. kieliszków. Powinny one znaleźć się w każdym mieszkaniu studenckim. Jest to niewielki wydatek, który podniesie standard imprez przy studenckim budżecie. Jeśli będziemy kupować kieliszki, do zestawu dorzućmy od razu korkociąg.

Apteczka

Sezon grypowy i druga fala koronawirusa przed nami, zatem zabezpiecz się zanim pojawią się pierwsze objawy. W domowej apteczce powinny znaleźć się różnego rodzaju leki na przeziębienie, przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe. W każdym domu łatwo o skaleczenie i lepiej dmuchać na zimne. Nie zapominajmy o plastrach, gazach i wodzie utlenionej. Upewnij się, żeby domowa apteczka była dobrze oznaczona czerwonym krzyżem. W ten sposób w nagłej sytuacji nawet obca osoba będzie mogła ją znaleźć.

MN

fot. cottonbro z pexels.com

Słowa kluczowe: studia, maturzysta, jak spakować się na studia, wyprawka, przeprowadzka na studia, lista

Studia na start

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

Psychologia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Poznaj kierunek i specjalizacje!

Dowiedz się więcej o jednym z najbardziej dopasowanych do potrzeb rynku pracy kierunków studiów!

Spotkanie z Kosmetologią w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [Lipiec 2020]

Rozmowa menedżer kierunku i studentki... Czego się z niej dowiecie?

Studia dofinansowane z EFS w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie

Dowiedz się, jakie kierunki są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Próbna matura Nowa Era 2021 - WOS i matematyka na poziomie rozszerzonym

Piąty dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 13 stycznia 2021 roku.

Próbna matura Nowa Era 2021 - język angielski i niemiecki

Trzeci dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 11 stycznia 2021 roku.

Próbna matura Nowa Era 2021 - geografia, fizyka i j. niemiecki

Ostatni dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 14 stycznia 2021 roku.

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Gap year. Po maturze najdłuższe wakacje? - rok przerwy matura wakacje studenci wolontariat

Rok przerwy między maturą a studiami to na razie rzadkie w Polsce zjawisko. Za granicą cieszy się dużą popularnością. Dlaczego maturzyści decydują się na gap year i jak ten czas wypełniają? Oto raport dlaStudenta.pl.