zmień miasto

Czy do szkoły będzie trzeba chodzić w soboty?

Chodzenie do szkoły w soboty było znane uczniom, którzy uczyli się kilkadziesiąt lat temu. Możliwe, że współcześnie będziemy musieli wrócić do tych czasów. Na ten pomysł wpadli warszawscy radni i jest on spowodowany reformą gimnazjów, która doprowadziła do wielu problemów w polskich placówkach edukacyjnych. Czy do szkoły będzie trzeba chodzić w soboty? Tę sprawę przybliżamy w poniższym artykule.

Warszawscy radni wpadli na pomysł, który mógłby zlikwidować problem braku miejsca w szkołach.

Reforma gimnazjów

Ostatnia reforma szkolnictwa miała na celu likwidację gimnazjów. W zamian dzieci ze szkół podstawowych mają przedłużony etap edukacji o dwa lata, a uczniowie szkół średnich o rok. Efektem tych działań będzie fakt, że w 2019 roku dwa roczniki zaczną uczęszczać do pierwszej klasy liceum, technikum lub szkoły branżowej. Jak można łatwo się domyślić, doprowadzi to do przepełnienia placówek, które już mają problemy z brakiem wolnych miejsc.

Skutki zmian

Przepełnienie szkół doprowadzi do tego, że uczniowie będą musieli rozpocząć naukę w systemie zmianowym. Oznacza to, że niektórzy zaczną przychodzić do szkoły na rano, a inni popołudniu. Warszawcy radni wpadli również na pomysł, aby wybrane klasy miały zajęcia od wtorku do soboty zamiast od poniedziału do piątku - według nich pomogłoby to dodatkowo rozładować tłok w placówcach i zwolnić sale lekcyjne.

Na razie jest to jednak tylko pomysł, więc nie możemy być pewni, czy tak na pewno zajęcia zaczną się odbywać od 2019 roku. Ministerstwo Edukacji Narodowej nie ma nic przeciwko takim rozwiązaniom. W tej sytuacji szkoły muszą uważać, aby nie obciążyć uczniów zbyt dużym natłokiem nauki w poszczególnych dniach.

PW

fot. Pexels.com

Źródło: Newsweek.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama