zmień miasto

Czy korepetycje to wstyd?

Czy zdarzyło się Wam kiedyś tak, że nie potrafiliście się czegoś nauczyć? Po prostu ta wiedza nie wchodziła Wam do głowy i koniec. Tak się zdarza. Czasami nasz mózg nie potrafi przyswoić sobie czegoś samemu i potrzebujemy w takiej sytuacji pomocy z zewnątrz. Na ratunek przychodzą korepetycje, które są wbrew pozorom dosyć popularne w dzisiejszych czasach.

Czy korepetycje są upokarzające?

Korepetycje to tzw. korki, których potrzebują niektórzy uczniowie. Zdarza się to często zwłaszcza, kiedy przychodzi czas matur i natłok nauki jest dużo większy niż zwykle. Wiele osób nie potrafi sobie z tym poradzić, ale mało kto chce w takiej sytuacji poprosić o pomoc.

Dlaczego tak się dzieje? To przede wszystkim wstyd, który nie pozwala nam się przemóc i zyskać większą śmiałość. Patrzymy bardziej na to, że inni będą się z nas śmiać niż na to, że potrzebujemy czegoś, co podniesie nas z dna. To jest złe podejście, ponieważ najważniejszy powinien być końcowy efekt naszej nauki.

W przygotowaniach do matury pojawiają się często problemy w nauce przy przedmiotach ścisłych oraz językach obcych. Zwłaszcza matematyka potrafi dać w kość i należy podejść do niej poważnie. Styl zadań jest taki, że aby móc wykonać cokolwiek, musimy rozumieć sens danych wzorów, a także ich zastosowanie. Jeśli nie udało nam się to za pierwszym razem, powinniśmy spróbować korepetycji, ponieważ sami nie jesteśmy w stanie sobie wyjaśnić, na czym to polega.

Podobnie ma się sprawa z angielskim, niemieckim, hiszpańskim i innymi językami. Możemy znać słówka i uczyć się ich na pamięć, jednak styl prowadzenia zajęć w szkole nie pozwala czasami po prostu wykorzystać tego w praktyce. Dlatego lepiej skorzystać z korków, ponieważ osoba, która będzie nas uczyć musi rozmawiać tylko z nami, więc automatycznie będziemy mogli wykorzystywać język w mowie i piśmie dużo lepiej.

Ostatecznie warto spojrzeć pozytywnie na istotę korepetycji. Jest to bardzo często płatna godzina, ale czasami trzeba poświęcić trochę pieniędzy. W końcu nauka powinna być najważniejsza. Sprawa wygląda trochę inaczej, jak spróbuje się poprosić kogoś znajomego o pomoc przy nauce. Najważniejsze jednak jest to, że nie możemy wstydzić się własnych słabości. Należy o nich mówić, ponieważ dopiero wtedy można je zwalczyć. Dlatego osoby, które decydują się na korepetycje nie powinny być szykanowane, a podziwiane.

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama