Czy matura z języka angielskiego zostanie unieważniona?

2022-05-09 10:53:34

Za tegorocznymi maturzystami są już trzy egzaminy, sprawdzające ich wiedzę z trzech przedmiotów na poziomie podstawowym: języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Nie da się jednak pominąć faktu, że przed oficjalną godziną rozpoczęcia piątkowego sprawdzianu wiedzy, w internecie rozpoczęły się masowe wyszukiwania tematów, które jak się okazało pojawiły się później na maturze. Jakie są procedury w związku z unieważnieniem arkuszy CKE, w przypadku potencjalnych przecieków materiałów?

Zobacz też: Matura z chemii 2022 - arkusz CKE i odpowiedzi

odwołanie matury Przecieki maturalne z języka angielskiego 2022

Tegoroczne przecieki maturalne dotyczyły przede wszystkim egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, który odbył się 6 maja 2022 roku. Przed 9:00, czyli jego oficjalną godziną rozpoczęcia na Twitterze pojawiło się zdjęcie pokazujące temat wypracowania. Wielu uczniów przystępujących w tym roku do egzaminu dojrzałości. Potwierdziło, że polecenia dotyczące napisania wpisu na blog o rowerze, rzeczywiście pojawiło się podczas tegorocznej matury, o czym została poinformowana prokuratura.

Zawiadomienie prokuratury w związku z przeciekami maturalnymi 2022

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej - Marcin Smolik, poinformował, że w związku z zaistniałą sytuacją i wątpliwościami co do przebiegu egzaminu zgodnie z procedurami szkoły, zgłosił to do prokuratury. Według reguł dyrektorzy placówek uczelni mają wręczyć zespołowi nadzorującemu zapakowane arkusze dopiero pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem matury. Godzina, która pojawiła się na zdjęciu zadania egzaminacyjnego, wskazuje na to, że jeden z arkuszy musiał zostać otworzony godzinę przed oficjalnym startem sprawdziany wiedzy.

Czy egzamin maturalny z języka angielskiego zostanie unieważniony?

Chociaż aktualnie maturzyści w całym kraju mogą zastanawiać się, czy ich egzamin zostanie unieważniony, szanse na to, są jednak dość małe, jeśli mówimy tu o egzaminach z całego kraju. Konsekwencje udostępnienia treści zadania, które rzeczywiście pojawiło się na maturze mogą ponieść maturzyści szkoły, w której pierwotnie doszło do przecieku. Ujawnienie tego typu informacji jest przestępstwem.

BS

fot. Krzysztof Zatycki

Źródło: rmfmaxxx.pl

Słowa kluczowe: przecieki maturalne, jezyk angielski matura 2022, uniewaznienie egzaminu

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Polonez dla Fredry 2022 [FOTO] Wrocław

Maturzyści zatańczyli po raz 21 na wrocławskim Rynku.

Matura 2022 - WOS arkusze i odpowiedzi

Arkusze i rozwiązania zadań maturalnych z wiedzy o społeczeństwie.

Matura historia 2022 - arkusze i odpowiedzi

Sprawdź, jakie pytania padły na egzaminie!

Jak radzić sobie ze stresem przed maturą?

Przyszedł długo wyczekiwany czas przeprowadzania egzaminów dojrzałości. Zobacz, jak odpowiednio uspokoić swój organizm, by w pełni skupić się na zadaniach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studia artystyczne na UP w Krakowie - Dni Otwartych Pracowni 2022

Sprawdź, jak wyglądają studia w Instytucie Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Matura 2022 - matematyka poziom podstawowy i rozszerzony

Sprawdź z jakimi zagadnieniami mierzą się tegoroczni maturzyści podczas egzaminu.

Matura 2022 - język angielski odpowiedzi i arkusze

Sprawdź, jakie zadania pojawiły się podczas egzaminu dojrzałości.

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane