zmień miasto

Czy można poprawić zdaną maturę?

Kwestia poprawiania matury budzi wiele wątpliwości, ponieważ można usłyszeć różne plotki na temat czasu i możliwości kolejnego podejścia do egzaminu dojrzałości. Pewnym jest, że każdy ma prawo ponownie przystąpić do testów w sytuacji, gdy nie zaliczy się ich za pierwszym razem. Co jednak w sytuacji gdy chcemy podwyższyć wynik? W poniższym artykule przeczytacie, czy można poprawić zdaną maturę.

Zobacz, na czym polega poprawa zdanej matury!Poprawianie matury – zasady

Jeśli wyrażamy chęć ponownego podejścia do matury, powinniśmy wziąć pod uwagę dwie sytuacje. Pierwsza dotyczy osób, które nie zaliczyły egzaminu w maju i próbują poprawić go w sierpniu lub w następnych latach. W tym przypadku można podchodzić do jednego przedmiotu 5 razy. W sytuacji niezaliczenia większej liczby testów, należy przystąpić do matury od nowa. Aby dowiedzieć się więcej na temat egzaminów dojrzałości po latach, warto zobaczyć, ile razy można je poprawiać.

Poprawa zdanej matury

Druga sytuacja, która zachęca ucznia do ponownego podejścia do matury, to zaliczenie wszystkich egzaminów, ale z niewystarczającym wynikiem, aby móc dostać się na wymarzone studia. Czy można w takim przypadku podwyższyć wynik? Okazuje się, że można.

Według przepisów nie ma żadnych ograniczeń przy ponownym przystępowaniu do egzaminów dojrzałości, gdy już je raz zaliczyliśmy. Można próbować podwyższać wynik nieskończoną liczbę razy.

Jak poprawić maturę nieodpłatnie?

Wystarczy po prostu chcieć zwyczajnie podwyższyć wynik uzyskany podczas majowych egzaminów. Obowiązek wniesienia opłaty występuje jednak w niektórych przypadkach, dlatego warto zobaczyć, ile kosztuje powtarzanie matury.

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama