zmień miasto

Czy po Nowym Roku czekają nas kolejne protesty nauczycieli?

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia polscy nauczyciele postanowili rozpocząć strajk, który miał przekonać Ministerstwo Edukacji Narodowej i władze miast do tego, aby płace pedagogów w Polsce zostały podwyższone. Ostatnie protesty nie przyniosły oczekiwanych efektów, dlatego zapowiadane są kolejne formy manifestacji mają one być zainicjowane już po Nowym Roku.

Zobacz, co nas czeka na początku 2019 roku w związku ze strajkami nauczycieli!

Czy protest nauczycieli po Nowym Roku się odbędzie?

Tego nie można potwierdzić, ponieważ nie pojawiły się jeszcze żadne oficjalne komunikaty. Nauczyciele nie chcą zdradzać tej informacji, nie wspominając już o formie strajku, która także nie jest znana. Wcześniejsze negocjacje pedagogów nie przyniosły skutków, więc kolejne akcje wydają się pewne. Czy z tego powodu ponownie część przedszkoli zostanie zamkniętych na kilka dni, a w szkołach dyrektorzy odwołają lekcje? To się jeszcze okaże.

Podwyżki dla nauczycieli

Przed świętami Bożego Narodzenia nauczyciele wybierali się na masowe zwolnienia lekarskie – to była ich forma strajku, która odbyła się w dniach 17-21 grudnia 2018 roku. Celem protestu było oczywiście wywalczenie podwyżek do miesięcznych płac dla pedagogów. Akcja została skierowana bezpośrednia do Ministerstwa Edukacji Narodowej i do władz miast.

Forma i skutki strajku wywołały duże kontrowersje, zwłaszcza że z jego powodu w samym Wrocławiu kilkanaście przedszkoli zostało zamkniętych na kilka dni, a w szkołach odwołano lekcje. W tym czasie odbywał się również próbny egzamin ósmoklasisty 2018/2019 organizowany przez CKE, którego organizacja niestety została bardzo utrudniona przez protest.

Opisywany strajk to skutek wyłącznie inicjatywy samych pedagogów. W trakcie akcji jednak otrzymali oni poparcie Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Co z podwyżkami?

Jak pamiętamy, największy protest nauczycieli miał miejsce w stolicy Dolnego Śląska. Na razie nie zostały podjęte żadne decyzje dotyczące znacznego podniesienia płac pedagogów. Kolejne spotkanie z władzami miasta we Wrocławiu zostało zaplanowane na 4 stycznia 2019 roku.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: gazetawroclawska.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama