Czy warto kupić repetytorium maturalne?

2014-11-07 10:06:10 | artykuł sponsorowany

Repetytoria znane są w szkolnictwie od lat, a ich popularność nie słabnie, szczególne jeśli chodzi o repetytoria maturalne, które pomagają w przygotowaniu do tego tak ważnego egzaminu. Co oferuje nam w tej kwestii dzisiejszy rynek?

Repetytorium to nic innego, jak dodatkowy podręcznik do konkretnego przedmiotu, zawierający zestawienie wiadomości z konkretnej dziedziny wraz z ćwiczeniami i zadaniami. Przeznaczone są zwykle do samodzielnej pracy ucznia, pomagają powtórzyć i utrwalić przerobiony materiał, a także sprawdzić zdobytą dotąd wiedzę. W sprzedaży znajdziemy repetytoria z różnych przedmiotów - praktycznie wszystkich.

Cień matury 2014

Matura 2014 zapisała się w historii jako wyjątkowo nieudana. Przedstawione przez Centralną Komisję Egzaminacyjną dane mówią o zdawalności na poziomie 71%, co oznacza spadek o 10% w porównaniu do roku 2013. Mówi się więc o sytuacji wręcz katastrofalnej, gdyż wygląda na to, że ten ważny egzamin staje się coraz większym postrachem wśród uczniów klas maturalnych. Nic więc dziwnego, że wszyscy zadają sobie pytanie, co poszło nie tak. Skąd tak słaby wynik? Czy winny jest stres? A może niewłaściwe przygotowanie do egzaminu? Czy też brak odpowiednio skonstruowanych pomocy naukowych, które pozwoliłyby zrezygnować z czasochłonnego i żmudnego studiowania materiału z różnych źródeł? W odpowiedzi na tę sytuację oraz kolejną reformę egzaminu maturalnego powstały nowe publikacje, które dają nadzieję na lepsze wyniki matury w nadchodzącym roku 2015. Kolejny rok szkolny już trwa, a nowa matura zbliża się nieuchronnie. Tegoroczni maturzyści muszą już wiedzieć, jakie przedmioty będą zdawać w maju. I już teraz mogą sięgnąć po nowoczesne pomoce.

Repetytoria zdasz.to

Nowością na naszym rynku edukacyjnym jest wydana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne seria repetytoriów przygotowujących do nowej zreformowanej matury 2015, zatytułowana zdasz.to, w skład której wchodzą nie tylko wydania książkowe, ale także dostęp do nowoczesnej internetowej platformy edukacyjnej. Seria obejmuje takie przedmioty, jak: język polski, matematyka na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz chemia, biologia i geografia na podstawowym.

Materiał w wydaniach książkowych został przedstawiony w sposób przejrzysty i czytelny. Teoria poparta jest licznymi przykładami, schematami, tabelami oraz ilustracjami, dzięki którym zrozumienie i przyswojenie materiału jest znacznie łatwiejsze. Dużo jest także zadań i ćwiczeń, które pomagają utrwalić przerobiony już materiał.

Platforma edukacyjna zdasz.to

Uzupełnieniem repetytoriów książkowych jest platforma edukacyjna zdasz.to. Składa się na nią zarówno część informacyjna, zawierające przydatne wiadomości na temat nowej matury 2015, jak i rozbudowany serwis edukacyjny, zawierający około 9000 zadań i 35 arkuszy egzaminacyjnych.

Dzięki części informacyjnej uczniowie dowiedzą się, jak wyglądać będą nowe arkusze maturalne i będą mogli zaznajomić się z ich formą i układem. Nie będą więc zaskoczeni na egzaminie, co zmniejszy stres. Znajdą tu także odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące egzaminów.

Część edukacyjna to czytelne, jasne i łatwe do przyswojenia materiały do różnych przedmiotów, odpowiednio posegregowane i podzielone na działy i tematy, znajdujące się w jednym miejscu. Dodatkowo wzbogacone są o pomagające lepiej zrozumieć konkretne zagadnienia ilustracje, rysunki, zdjęcia, tabele, mapy, a nawet filmy. Wystarczy kliknąć, by skorzystać ze słownika, sprawdzić przykładowe rozwiązania lub uzyskać dodatkowe informacje.

 Materiały dostosowane do programu

Wszystkie materiały zawarte w serii zdasz.to, zarówno w wersjach książkowych, jak i na platformie internetowej, opracowane są zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego, przyjętą przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Obecne w repetytoriach i w sieci zadania maturalne są zbliżone do tych, które znajdują się na przykładowych arkuszach maturalnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Teraz może być już tylko lepiej

Seria repetytoriów wraz z platformą edukacyjną powstała w odpowiedzi na słabe wyniki minionej matury, reformę egzaminów oraz potrzebę uporządkowania materiałów do nauki i ułatwienia uczniom dostępu do nich. Zdasz.to łączy w sobie teorię i praktykę, materiały do nauki i testy oraz arkusze egzaminacyjne. Dodatkowym atutem jest autodiagnoza. Dzięki platformie uczeń może śledzić swoje postępy i wie, co umie najlepiej, a nad czym powinien jeszcze popracować.

Autorzy repetytoriów mają nadzieję, iż przekonają maturzystów, że matury nie trzeba się bać i żeby ją zdać, wystarczy zasiąść przy odpowiednich materiałach edukacyjnych, działać systematycznie i po prostu chcieć. Warto więc zakupić nowe repetytoria z przedmiotów, które będzie się zdawać i do dzieła!

Tekst: Promocja

Słowa kluczowe: repetytoria maturalne czy warto kupić matura nauka pomoce

Kursy przygotowawcze do matury

Powtórka przed maturą z matematyki 2020 - WSB w Warszawie przeprowadzi kurs online!

Zostań w domu i powtarzaj do matury razem z Wyższą Szkołą Bankową!

Przygotuj się do poprawki z matmy z MWSLiT Wrocław

Maturzysto, zaufaj wykwalifikowanej kadrze akademickiej, która gwarantuje rzetelne przygotowanie do egzaminu!

Jak radzić sobie z przedmaturalnym stresem? Warsztaty dla maturzystów w WSE Kraków

Będzie szybko, dynamicznie, intensywnie, inspirująco i efektywnie.

Popraw maturę z matematyki! Bezpłatny kurs w Akademii Morskiej Szczecin

Podobnie jak w ubiegłym roku Akademia Morska w Szczecinie przygotowuje bezpłatny kurs przygotowujący do poprawki matury z matematyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Co musisz wiedzieć o maturze międzynarodowej?

Jak wygląda nauka w programie matury międzynarodowej (IB)?

EXPERYMENT dla szkół i przedszkoli 2020/2021 - stacjonarnie, online i wyjazdowo

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni posiada ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb każdego!

Praca jak marzenie - jak ją zdobyć?

Sprawdź, czy na pewno dokonujesz właściwego wyboru!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane