zmień miasto

Deklaracje maturalne 2017/2018. Terminy i informacje

Jeśli w roku szkolnym 2017/2018 kończysz szkołę średnią i zdajesz maturę, musisz podjąć niełatwą decyzję, jakie egzaminy będziesz zdawać. Po wybraniu poziomów i przedmiotów dodatkowych musisz również wypełnić deklarację i przedstawić ją swojej szkole.

deklaracja maturalnaPo co są deklaracje maturalne?

Jest to informacja dla szkoły oraz OKE i CKE, jaka ilość osób przystąpi do matury, na jakich poziomach i z jakich przedmiotów. Ułatwia to tworzenie zestawień i statystyk, ale przede wszystkim – przygotowanie odpowiednich arkuszy i komisji egzaminacyjnych. Ułatwia to również rozplanowanie przygotowania uczniów do egzaminu dojrzałości.

Wypełnienie deklaracji obejmuje III części.

Pierwsza dotyczy informacji o szkole, w której zdawany będzie egzamin oraz danych osobowych i kontaktowych ucznia.

Wypełniając II część precyzujesz informacje o obowiązkowych przedmiotach maturalnych – języku polskim, matematyce oraz obowiązkowym języku obcym, który podobnie, jak język polski, zdawany jest zarówno ustnie, jak i pisemnie.

III część to wszystkie przedmioty dodatkowe, które można zdawać na maturze. Obowiązkowo należy wybrać minimum jeden przedmiot dodatkowy, maksymalnie natomiast można zdawać ich 6. Zgodnie z tzw. Nową maturą, wszystkie dodatkowe przedmioty zdawane są na poziomie rozszerzonym.

Kompletnie wypełniony, wydrukowany dwustronnie i podpisany dokument musisz złożyć w wyznaczonym do tego miejscu w swojej szkole maksymalnie do końca września tego roku.

RN

fot. pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama