Dołącz do Klubu Maturzysty

2010-10-20 16:12:39

Wraz z początkiem roku akademickiego rusza nowa odsłona Klubu Maturzysty, portalu kierowanego do uczniów szkół średnich. Jedną z atrakcji portalu jest konkurs dla Maturzystów z wiedzy ogólnej, w którym główną nagrodą jest Netbook marki Samsung. Po każdym z etapów konkursu uczniowie mogą wygrać także mniejsze nagrody, w postaci voucherów na obiad w Sphinxie i Pizza Hut, czy też książek Olgi Rudnickej.

Portal Klub Maturzysty jest rozszerzeniem Olimpiady Naukowej Cyber Indeks, która zapoczątkowana została w 2002 roku. Ideą Olimpiady było upowszechnienie studiowania wśród najzdolniejszych uczniów, a także kształtowanie umiejętności kreatywnego myślenia, poszerzania wiedzy ekonomicznej, informatycznej i społecznej. Ponieważ Olimpiada cieszyła się dużą popularnością organizatorzy zdecydowali się na kontynuację projektu pod nazwą Klub Maturzysty. Zrzesza on już ponad 500 osób, a od października zaprezentowana została jego nowa odsłona. Portal jest inicjatywą skierowaną głównie do tegorocznych Maturzystów, ale także do pozostałych uczniów szkół średnich.

W Klubie Maturzysty znajdują się praktyczne treści, związane  z wyborem przyszłej drogi kształcenia. Pomagają w tym testy predyspozycji zawodowych czy też raporty dotyczące rynku pracy oraz prognozy na temat kierunków studiów.  Klub Maturzysty to także aktualności z Poznania i Wielkopolski, gdzie znajduje się kalendarium wykładów otwartych, warsztatów i innych przydatnych Maturzystom. Znajdą się tam użyteczne linki oraz zbiór ciekawostek ze świata. Poza pożytecznymi informacjami, uczniowie mogą wziąć udział z konkursie, gdzie główną nagrodą jest Netbook marki Samsung.

Partnerem strategicznym Klubu Maturzysty jest Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Jest to jedyna niepubliczna uczelnia w Poznaniu kształcąca inżynierów z zakresu Zarządzania i Inżynierii Produkcji, Informatyki, a od przyszłego roku także na kierunkach: Automatyka i Robotyka oraz Ochrona Środowiska. WSKiZ umożliwia uzyskania tytułu licencjata na kierunkach Zarządzanie, Pedagogika i Socjologia. Studenci mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania podczas szkoleń i warsztatów organizowanych przed uczelnię. Szkoła istnieje od 1997 roku, a tytuł inżyniera i licencjata uzyskało już ponad 8000 studentów.

ip

Słowa kluczowe: klub maturzysty konkurs netbook samsung nagroda wiedza ogólna cyber indeks

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Próbna matura Nowa Era 2021 - geografia, fizyka i j. niemiecki

Ostatni dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 14 stycznia 2021 roku.

Stypendia Premiera oraz Ministra Edukacji i Nauki w 2020 r. w liczbach

Ile pieniędzy otrzymało ponad 7,5 tys. uczniów, którzy mogli liczyć na te wyróżnienia?

Nowa decyzja MEN: zdalne nauczanie przedłużone do 24 grudnia 2020 r.

Poznaj najnowsze propozycje Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Do kiedy nauka zdalna w roku szkolnym 2020/2021? Minister Czarnek mówi nawet o styczniu 2021

Minister Edukacji i Nauki o pesymistycznym scenariuszu na walkę z pandemią w polskich szkołach.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

MEN zapowiada konsekwencje dla nauczycieli namawiających uczniów do udziału w Strajku Kobiet

Regionalne kuratoria mają skontaktować się z dyrekcjami szkół, by zbadać doniesienia.

Próbna matura Nowa Era 2021 - matematyka i historia

Drugi dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 8 stycznia 2021 roku.

Próbna matura Nowa Era 2021 - język polski i biologia

Pierwszy dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 7 stycznia 2021 roku.

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Drzwi Otwarte Kampusu Grunwaldzkiego UWr - kampus grunwaldzki uwr wrocław drzwi otwarte wydział biotechnologii chemii matematyki rekrutacja

Program Drzwi Otwartych Kampusu Grunwaldzkiego obejmuje szereg wydarzeń, podczas których ofertę studiów ścisłych zaprezentują wydziały z Kampusu Grunwaldzkiego UWr.