zmień miasto

Egzamin ósmoklasisty 2019: będzie więcej pytań otwartych

Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiada zmiany w egzaminie ósmoklasisty 2019 względem testów gimnazjalnych, które były organizowane co roku. Pierwszą podstawową reformą ma być zwiększenie liczby pytań otwartych we wszystkich arkuszach.

CKE zapowiada zwiększenie liczby pytań otwartych na egzaminie ósmoklasisty.

Egzamin ósmoklasisty 2019 - harmonogram

Test na zakończenie ósmej klasy szkoły podstawowej zostanie zorganizowany w 2019 roku po raz pierwszy od wielu lat. Znany jest już pełny harmonogram egzaminu ósmoklasisty!

Większa liczba pytań otwartych

Zmiana zostanie wprowadzona do arkuszy ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiada, że z języka polskiego będzie można uzyskać nawet 70% możliwych do zdobycia punktów z samych pytań otwartych, a z matematyki i wybranego języka obcego po 50%.

Ta zmiana może wywołać wiele kontrowersji, jednak Centralna Komisja Egzaminacyjna już w informatorach z września 2018 roku opublikowała dokładnie, jak będą wyglądać arkusze egzaminu gimnazjalnego.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2019

CKE zapowiedziało, że jeszcze w grudniu 2018 roku odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty 2019, podczas którego będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Dodatkowo, Okręgowie Komisje Egzaminacyjne mają przesłać do placówek zestawy zadań, na których uczniowie będą mogli więcej ćwiczyć do testów.

PW

fot. Pexels.com

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama