zmień miasto

Egzaminy gimnazjalne 2018: język obcy [ARKUSZE]

20 kwietnia 2018 roku zakończyły się egzaminy gimnazjalne 2018. W ostatni dzień uczniowie musieli przebrnąć przez testy z wybranego języka obcego – zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Znamy już treści zadań, które gimnazjaliści musieli rozwiązać. Zobacz arkusze egzaminacyjne!

Zobacz arkusze z trzeciego dnia egzaminów gimnazjalnych!Egzamin gimnazjalny 2018 – arkusze

Język obcy

W piątek uczniowie musieli zmierzyć się z wybranym przez siebie językiem obcym na dwóch poziomach. Najwięcej gimnazjalistów zdecydowało się na zdawanie obu testów z języka angielskiego. Dostępny był także niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski i włoski.

Na obu egzaminach pojawiły się standardowo zadania, które sprawdzały umiejętności uczniów z zakresu czytania i słuchania ze zrozumieniem. Do rozwiązania niektórych poleceń potrzebna była także wiedza o zasadach gramatyki. Na koniec arkuszy na obu poziomach znalazło się zadanie, które wymagało napisania dłuższej wypowiedzi.

Arkusze egzaminów z języków obcych znajdują się pod adresem: https://cke.gov.pl/

Teraz uczniowie muszą wyczekiwać wyników, które zostaną udostępnione 15 czerwca 2018 i wydane w formie zaświadczenia 22 czerwca 2018 na zakończenie roku szkolnego. Po odebraniu zaliczenia egzaminów gimnazjaliści będą mogli składać dokumenty do liceów, techników lub placówek branżowych.

Zobacz też egzaminy gimnazjalne 2018: język polski, historia i WOS >>

Zobacz też egzaminy gimnazjalne 2018: matematyka i przedmioty przyrodnicze >>

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama