zmień miasto

Egzaminy gimnazjalne 2018: matematyka i przedmioty przyrodnicze [ARKUSZE]

Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych 2018 już za nami! 19 kwietnia 2018 roku uczniowie polskich szkół musieli zmierzyć się z królową nauk – matematyką – oraz testem z przedmiotów przyrodniczych – fizyki, chemii, biologii i geografii. Znamy już pytania i polecenia, które trzeba było rozwiązać. Zobacz arkusze egzaminacyjne!

Zobacz arkusze z drugiego dnia egzaminów gimnazjalnych!

Egzamin gimnazjalny 2018 – arkusze

Przedmioty przyrodnicze – chemia, biologia, geografia, fizyka

O godz. 9:00 uczniowie przystąpili do egzaminu z przedmiotów przyrodniczych. Na pierwszy rzut trafiła biologia, na której pojawiły się specjalistyczne nazwy roślin, takich jak cypryśniki oraz rdestnice. Gimnazjaliści musieli także popisać się znajomością układu wydalniczego człowieka. Później rozwiązywali oni zadania z chemii – w tej sytuacji sprawdzono ich wiedzę na temat kwasów, związków oraz całego układu okresowego pierwiastków. Z fizyki największe trudności sprawiły uczniom zadania związane z ruchem wahadłowym. Polecenia z geografii zweryfikowały znajomość mapy Europy.

Arkusz egzaminu z przedmiotów przyrodniczych znajduje się pod adresem:

https://cke.gov.pl/_EGZAMIN_GIMNAZJALNY/2018/przedmioty_przyrodnicze/Arkusz_GM-PX1-182.pdf

Matematyka

O godz. 11:00 uczniowie zmierzyli się z egzaminem, który zawsze wywołuje największy strach. Tym razem na matematyce pojawiło się bardzo dużo zadań, gdzie należało wykonać działania na potęgach i pierwiastkach. Uczniowie zmierzyli się także z procentami, równaniami z jedną niewiadomą, układem współrzędnych oraz obliczaniem pola i obwodu figur.

Arkusz egzaminu z matematyki znajduje się pod adresem:

https://cke.gov.pl/_EGZAMIN_GIMNAZJALNY/2018/matematyka/Zeszyt_zadan_GM-MX1-182.pdf

Zobacz też egzaminy gimnazjalne 2018: język polski, historia i WOS >>

Zobacz też egzaminy gimnazjalne 2018: język obcy >>

PW

fot. Pixabay.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama