zmień miasto

Ferie zimowe 2019 – terminy

Dni wolne od szkoły są bardzo wyczekiwane przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Jeszcze niedawno można było korzystać z ferii świąteczno-noworocznych, które skończyły się 1 stycznia 2019 roku. Na szczęście uczniowie nie będą musieli długo czekać na kolejne dni bez zajęć dydaktycznych. Zobacz, na kiedy zostały zaplanowane ferie zimowe 2019 w danych województwach.

Zobacz, kiedy uczniowie będą mieli ferie zimowe w 2019 roku w danych województwach.

Ferie zimowe 2019 – czas trwania

Zimowe wolne od szkoły zawsze są planowane na przełom stycznia i lutego. W każdym województwie organizuje się je w innych terminach, dlatego trzeba uważać, aby nie przychodzić na lekcje w odpowiednich dniach.

Ferie zimowe 2019 – terminy

Dni wolne w 2019 roku najwcześniej rozpoczną uczniowie z następujących województw: wielkopolskie, świętokrzyskie, małopolskie, kujawsko-pomorskie i lubuskie. W tych regionach zajęcia nie będą się odbywały od 14 stycznia 2019 roku do 27 stycznia 2019 roku.

Kolejni będą uczniowie z województwa podlaskiego i województwa warmińsko-mazurskiego. Tutaj wolne od szkoły rozpocznie się 21 stycznia 2019 roku i skończy 3 lutego 2019 roku.

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie i zachodniopomorskie – w tych regionach uczniowie będą mieli ferie zimowe na przełomie stycznia i lutego. Dokładny termin to przedział 28.01-10.02.2019 roku.

Ostatnie w kolejce są województwa: lubelskie, łódzkie, pomorskie, śląskie i podkarpackie. Tutaj uczniowie będą mieli dni wolne od szkoły od 11 lutego 2019 roku do 24 lutego 2019 roku.

Oczywiście sam okres wolnego od zajęć dydaktycznych jest dłuższy, ponieważ musimy doliczyć do niego również weekendy. Po feriach zimowych kolejne dni poza szkołą uczniowie spędzą w trakcie Wielkanocy. Pełny terminarz można znaleźć w kalendarzu roku szkolnego 2018/2019.

PW

Fot. Pixabay.com

Źródło: news.edubaza.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama