zmień miasto

Fundusze norweskie i EOG dla Polski

Polska otrzyma 90 milionów złotych na szkolnictwo zawodowe, szkolenia dla nauczycieli i programy stypendialne. Pieniądze pochodzą z norweskich funduszy oraz EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego), czyli z puli, którą Norwegia, Islandia i Lichtenstein przyznały kilku państwom europejskim.

Zobacz, do czego zostaną wykorzystane fundusze norweskie!

"Program edukacja"

Ponad 20 mln euro przeznaczonych będzie na tzw. "Program edukacja". Szef Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju podkreślił, że fundusze posłużą do rozwoju zawodowego nauczycieli, wzmocnieniu efektywności i adekwatności nauczania oraz mobilności w edukacji wyższej. Norweski ambasador Olav Myklebust uważa, że program przyniesie korzyści zarówno Polsce, jak i Norwegii – pomoże rozwijać akademie i podnosić ich prestiż, kształcić studentów i polepszać jakość edukacji poprzez jej internacjonalizowanie. O pieniądze będą mogły starać się polskie instytucje w latach 2019-2021.

Fundusze norweskie

W ramach funduszy norweskich Polska ma do rozdysponowania 809 milionów euro, w latach 2014-2021. Celem ich wdrażania jest zmniejszenie różnic ekonomicznych oraz wzmacnianie relacji między państwami.

AK

fot. Pixabay.com

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama