"Geografia - lubię to", czyli powtórka do matury z geografii 2021!

2021-02-04 08:09:46

"Geografia - lubię to" to inicjatywa studentów SKN Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych w SGH skierowana do licealistów przygotowujących się do egzaminu maturalnego z geografii. W tym roku projekt organizowany jest już po raz czwarty. Celem organizatorów jest zarówno pomoc uczniom w uporządkowaniu wiedzy przed maturą jak i samodoskonalenie się oraz zdobywanie umiejętności w prowadzeniu zajęć. Spotkania będą się odbywać co tydzień, począwszy od końca lutego, aż do egzaminu z geografii. Poprowadzą je członkowie koła, w formie wykładu z elementami ćwiczeń.

Geografia - Lubie to! - plakat i harmonogram edycji 2021Geografia - lubię to 2021

Dotychczasowe trzy edycje okazały się dużym sukcesem – średnio na zajęciach pojawiało się około 600 uczniów z Warszawy i okolic w 2018 r. oraz 800 w 2019r. W 2020 roku  - z racji pandemii – zajęcia miały charakter transmisji na Facebooku, co umożliwiło skorzystanie z powtórki uczniom z całej Polski. W tym czasie, inicjatorom udało się też nawiązać współpracę łącznie z dwudziestoma partnerami. Aktywność na Facebooku osób związanych z inicjatywą  przełożyła się na prawie 2500 polubień na fanpage'u, a wydarzenie dotarło do 358,1 tysięcy osób. W tym roku całość również odbędzie się zdalnie, a dostęp do wykładów będzie darmowy.

Projekt składa się z ośmiu spotkań, a każde prowadzone jest przez różnych członków koła i porusza inny temat. Zajęcia składają się z części teoretycznej opartej na prezentacji przygotowanej przez prowadzących oraz z części praktycznej, na której uczniowie wykonują zadania. Przewidziane są również zadania domowe, a osoby, które rozwiążą je poprawnie, otrzymają ciekawe nagrody. Na Facebooku są przewidziane również inne konkursy z nagrodami.

Wstępne terminy zajęć

  • Wykład 1 - 26.02.2021
  • Wykład 2 - 05.03.2021
  • Wykład 3 - 12.03.2021
  • Wykład 4 - 19.03.2021
  • Wykład 5 - 26.03.2021
  • Wykład 6 - 09.04.2021
  • Wykład 7 - 16.04.2021
  • Wykład 8 - 23.04.2021

Organizatorzy

Studenckie Koło Naukowe Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych to jedno z najstarszych kół naukowych działających w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Zrzesza prawdziwych pasjonatów geografii, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę oraz się nią dzielić. "Geografia – lubię to" to ich sztandarowy projekt. Zajmują się też m.in. opracowywaniem map na bazie danych zebranych od studentów, organizują powtórkę materiału z geografii ekonomicznej GeEkon oraz prowadzą spotkania otwarte poruszające zróżnicowane tematy. Zorganizowali dwie konferencje biznesowe pt. Innowacje w transporcie (2018r.) oraz Przyszłość rynku lotniczego (2019r.), a w marcu 2021 roku odbędzie się trzecia konferencja na temat Przyszłość mobilności w Warszawie.

Kontakt

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Informacje, Harmonogram, Link, Transmisja FB, SKN Geografii Ekonomicznej i Badań Regionalnych, SGH

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Matura 2021 - terminy dodatkowe egzaminów

Nie udało nam się dotrzeć na egzamin lub w domu zatrzymała nas kwarantanna? Arkusze wypełnimy w terminie dodatkowym.

Przesiewowe testy nauczycieli - wyniki i statystyki

Koronawirusa wykryto u 2% pracowników szkół.

Ruszyły styczniowe testy przesiewowe dla nauczycieli związane z powrotem do szkół

Nic nie jest jeszcze przesądzone, ale trwają przygotowania do wznowienia lekcji w stacjonarnych.

Od 18 stycznia klasy I-III wracają do zajęć stacjonarnych

Czy wiadomo coś o powrocie na zajęcia klas maturalnych?

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2021 - konkurs i warsztaty

To już 16. edycja inicjatywy Studenckiego Forum Business Centre Club!

Ostatni tydzień rekrutacji na Design Management w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie! [luty 2021] Kraków

Nowoczesna ścieżka kształcenia w ramach kierunku Zarządzanie Strategiczne czeka na Ciebie!

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Eksperymentuj z Centrum Nauki Kopernik - centrum nauki kopernika wystawa eksperymentuj wrocław centrum korona doświadczenia

Chcesz poznać fascynującą stronę fizyki, chemii, biologii i matematyki? Na własnej skórze doświadczyć najbardziej intrygujących zjawisk naukowych? Nie przegap wystawy „Eksperymentuj!”!