Ile kosztuje studniówka w Polsce?

2019-01-17 09:42:37

Bal maturalny jest tylko raz w życiu, więc wiele osób chce, aby ten dzień był dla nich niezapomniany do końca życia. Studniówki zaczynają się już na początku roku i zależnie od szkoły są one organizowane w styczniu bądź lutym. Zakupienie wszystkich potrzebnych rzeczy dla swojego dziecka na tego typu wydarzenie ma swoją wysoką cenę. Warto wiedzieć, ile kosztuje bal maturalny w Polsce, aby móc się finansowo do niego przygotować.

Zobacz, z jakimi kosztami wiąże się organizacja studniówki!Ile kosztuje studniówka?

Za studniówkę płaci się różnie. Zazwyczaj za organizację odpowiada rada rodziców lub samorząd uczniowski. To od nich zależy, jaka forma balu maturalnego zostanie wybrana. Najdrożej wyjdzie, jeśli organizatorzy zdecydują się wynająć salę w hotelu lub restauracji, gdzie zapewniona jest obsługa i sprzątanie po balu. Wtedy może to kosztować nawet 450-700 złotych za parę. Taniej można zorganizować studniówkę na sali gimnastycznej. W tej sytuacji płacimy tylko za wyżywienie i zespół, co zmniejsza nam przedział cenowy do 350-500 złotych za parę.

W te koszty wlicza się też zazwyczaj profesjonalnego fotografa lub cały zespół robiący zdjęcia na balu. W tej sytuacji trzeba zapłacić 1500-2000 złotych za noc w podziale na całą klasę bądź szkołę.

Jednym z najważniejszych punktów studniówki są kreacje. W przypadku dziewcząt koszty będą tu wyższe. Za krótkie sukienki w sklepach sieciowych zapłacą one około 150-400 złotych. Jeszcze więcej pieniędzy wydadzą na dłuższe stroje wieczorowe (300-1000 złotych) lub szyte na miarę. Do tego trzeba doliczyć szpilki (co najmniej 100 złotych), kopertówkę (około 100 złotych), fryzurę (70-200 złotych), wizytę u makijażystki (50-150 złotych) oraz zrobienie paznokci (50-100 złotych).

Jak już zostało wspomniane, u dziewcząt koszty przygotowawcze do studniówki są dużo wyższe. W końcu chłopcom nie potrzebny jest makijaż. Za wizytę u fryzjera płeć męska również zapłaci mniej. Chłopcy muszą liczyć się jedynie z kupnem garnituru (350-1300 złotych), butów (100-300 złotych), koszuli (80-150 złotych) oraz krawatu bądź muszki (co najmniej 20 złotych).

Jak widać, ceny mogą być wyższe lub niższe. Wszystko zależy od tego, jakie sklepy wybierzemy oraz jaka sala zostanie wynajęta przez szkołę. Trzeba się jednak przygotować na to, że kompletując cały strój wieczorowy i opłacając udział w studniówce wydamy co najmniej 1000 złotych. Warto jednak zainwestować w tego typu wydarzenie, ponieważ jest to niezapomniany dzień dla większości uczniów ostatnich klas szkół średnich.

Zobacz też najpopularniejsze przesądy studniówkowe >>

PW

Fot. Pexels.com

Źródło: ekredycik.pl

Słowa kluczowe: kreacja, organizacja balu maturalnego, ile kosztuje bal maturalny

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Co powinieneś wiedzieć zanim pójdziesz na studia?

Zobacz, co czeka cię za murami uczelni.

Udana stylizacja na studniówkę - modnie i z klasą

Sprawdź, co jest w modzie i jak dopasować elementy stylizacji, by wyglądać doskonale.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Stypendia Pomostowe - most do lepszej przyszłości

Aż 10 tys. złotych wsparcia dla młodzieży, która poza dobrymi wynikami w nauce, spełnia pozostałe warunki programu.

Studniówka przed maturą: najważniejsze wydarzenie dla każdego maturzysty!

Studniówka jest symbolicznym pożegnaniem z jednym etapem życia i powitaniem drugiego.

Studia prawnicze: kierunek dla ambitnych - od marzeń po błyskotliwą karierę

To kierunek dla osób ambitnych i cierpliwych, które w przyszłości chcą oferować pomoc prawną.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Wyniki matur 2014. Bardzo słaba zdawalność - matura 2014 zdawalność ilu maturzystów zdało egzaminy statystyki matematyka wyniki egzaminu

W plotkach było więc odrobinę prawdy, ponieważ zdawalność jest aż o 10% niższa w porównaniu z rokiem ubiegłym.