Jak dobrze się przygotować do roku szkolnego?

2022-08-08 13:11:58

Przygotowania do nowego roku szkolnego warto zacząć jak najwcześniej, żeby oszczędzić sobie stresu związanego z kompletowaniem wyprawki dla dziecka na ostatnią chwilę. Wśród najbardziej istotnych kwestii, o które musisz zadbać jako rodzic, znajdują się m.in. podręczniki, przybory szkolne, odpowiedni plecak i ubezpieczenie. Sprawdź, o czym jeszcze musisz pamiętać!

powrót do szkoły

Plecak, który nie będzie obciążał kręgosłupa

Odpowiednio dobrany plecak to podstawa – będzie noszony przez dziecko bardzo często i od jego jakości oraz parametrów zależeć będzie komfort Twojej pociechy. Najlepiej, żeby wśród jego atrybutów znalazły się usztywniane plecy i regulowane szelki, dzięki czemu Twoje dziecko będzie mogło sobie lepiej poradzić z dodatkowym obciążeniem.

Warto pamiętać również, aby kupić plecak z dobrego jakościowo materiału – najlepiej w postaci poliestru lub poliamidu, które są bardziej wytrzymałe od popularnej bawełny i w efekcie dłużej służą uczniom.

Skompletuj wszystkie wymagane podręczniki

Kompletna wyprawka szkolna zawiera wszystkie wymagane na danym etapie edukacji podręczniki. Możesz zdecydować się na zakup nowych książek, albo podjąć decyzję o zakupie używanych podręczników. W tym drugim przypadku zadbaj, aby wnętrze książki było zadbane i czytelne, umożliwiając tym samym komfortową naukę dla Twojego dziecka.

Możesz też skorzystać z programu rządowego „Wyprawka szkolna”, w ramach którego oferowane jest dofinansowanie na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dla uczniów ze stwierdzoną niepełnosprawnością. Jego wartość może wynieść aż do 445 zł – wszelkich informacji warto szukać na stronie rządowej.

Kup zeszyty i przybory szkolne

Zastanawiasz się, co będzie potrzebne Twojemu dziecku? W szczególności zadbaj, aby w wyprawce szkolnej znalazły się:

  • zeszyty: w kratkę, w linię, gładkie
  • długopisy – najlepiej kilka na zapas, w kolorze czarnym lub granatowym;
  • ołówki – najlepiej kilka o różnych grubościach, co pozwoli dziecku dopasować je do wykonywanych zadań;
  • piórnik z wyposażeniem,
  • okładki i naklejki na zeszyty, które je zabezpieczą i umożliwią ich podpisanie;
  • pojemnik na śniadanie i bidon na wodę lub napój;
  • strój na wychowanie fizyczne.

Oczywiście to, jakie elementy wyprawki zakupisz, zależy od wieku Twojego dziecka, zajęć, na które uczęszcza, a także wymagań nauczycieli – warto zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę.

Wybierz odpowiednią polisę ubezpieczeniową

Z rozpoczęciem roku szkolnego wiążę się także możliwość ubezpieczenia dziecka na wypadek nieszczęśliwych wypadków. Rodzic może podjąć decyzję o ubezpieczeniu dziecka w szkole lub w jednej z dostępnych na rynku ubezpieczalni. Warto wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne zapewnia całodobową ochronę zdrowia i życia dziecka – przez cały rok i niezależnie od tego, gdzie się znajduje. Dlatego to niezwykle istotne, żeby decyzję o ubezpieczeniu dziecka podjąć świadomie, zapoznając się wcześniej ze wszystkimi wariantami i zakresami ochrony w ramach ofert poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawdź ubezpieczenie szkolne Compensy: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-szkolne/.   

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Słowa kluczowe: nowy rok szkolny, poradnik, wymagane podręczniki, przybory szkolne, ubezpieczenie

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Rusza inicjatywa #hakujemy_HiT! Jakie są jej założenia?

Program ma pomóc krytyczniej spojrzeć na podręcznik wprowadzony do szkół.

Matura z fizyki 2022 - arkusz i odpowiedzi

Odpowiedzi i arkusz CKE z matury z fizyki 2022

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura 2022 - geografia

Arkusze z zadaniami oraz odpowiedzi na najtrudniejsze pytania z matury 2022.

Sposoby na zdaną maturę z matematyki! 5 praktycznych porad

Zobacz, jak podejść do matury z matematyki, aby osiągnąć sukces.

Jakie przedmioty są najczęściej wybierane na maturze?

Zobacz, jaki wybór przedmiotów zapewni ci duży wybór kierunków studiów.

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane