zmień miasto

Jak dostać się na studia w Wielkiej Brytanii?

Marzysz o studiach za granicą, ale nie wiesz, od czego zacząć? Myślisz, że wiąże się to z masą formalności i jest bardzo skomplikowane? Wcale nie musi tak być! Dowiedz się, jak bezproblemowo przejść przez cały proces aplikacji, i dostać się na wymarzone studia!


Podanie UCAS

Na studia licencjackie na wszystkich uczelniach w całej Wielkiej Brytanii aplikuje się przez jeden system zwany UCAS (Universities and Colleges Admission Service). Cała procedura odbywa się online, można więc aplikować z zacisza własnego domu, a w założeniu konta chętnie pomogą ci doradcy z teamu Studiuj w Anglii, których znajdziesz tutaj https://studiujwanglii.pl/. Oprócz uzupełnienia danych osobowych, na podaniu UCAS należy podać wyniki z egzaminu maturalnego (lub tylko informację, z jakich przedmiotów będą zdawane egzaminy, jeżeli podanie wypełniasz jeszcze przed maturą) oraz listę kierunków, na które chcesz aplikować. W jednym roku możesz wybrać maksymalnie pięć różnych kierunków. Za system pobiera opłatę aplikacyjną w wysokości 24£ (13£ jeśli aplikujesz tylko na jeden kierunek) – warto zauważyć, że są to jedyne koszty jakie ponosisz aplikując na studia w Wielkiej Brytanii!

List motywacyjny i referencje na studia w Anglii

Bardzo ważną częścią podania UCAS jest list motywacyjny (personal statement) pisany przez kandydata, a także referencje wystawiane przez nauczyciela. Dzięki temu, dla uczelni nie jesteś tylko numerkiem na liście, a twoja matura nie jest jedynym kryterium, które stanowi o twoim przyjęciu na studia! Pisząc list motywacyjny masz szansę pokazać się jako osoba zmotywowana do nauki, która świadomie wybiera dany kierunek – uniwersytetom zależy, żeby przyjmować tylko takie osoby, którym naprawdę zależy na studiach i które będą potrafiły z nich skorzystać. Warto więc dobrze się zastanowić nad wyborem wymarzonego kierunku studiów! List motywacyjny to także doskonała okazja, żeby pochwalić się swoimi pasjami i aktywnością pozalekcyjną, i co ważne, wcale nie muszą być one bezpośrednio związane z kierunkiem na który aplikujesz! Każda dodatkowa aktywność rozwija w tobie umiejętności, które zostaną na pewno docenione przez uczelnię! Pamiętaj, że w napisaniu doskonałego listu motywacyjnego możesz liczyć na pomoc teamu Studiuj w Anglii! O napisanie referencji musisz poprosić swojego nauczyciela – bardzo ważne jest, żeby przedstawiały cię jako osobę odpowiednio zmotywowaną i dojrzałą do podjęcia studiów. Nie wahaj się opowiedzieć nauczycielowi czegoś więcej o sobie – dzięki temu referencje będą ciekawsze, i lepiej zaprezentujesz się uczelni.

Wymagania angielskich uniwersytetów

Na studia w Wielkiej Brytanii wystarczy zdawać polską maturę, ale wymagania różnią się znacznie pomiędzy poszczególnymi uczelniami. Wszystkie z nich patrzą na ogólną średnią ze wszystkich zdawanych egzaminów (a więc także ustnych), ale niektóre wymagają także dodatkowych rozszerzeń. Oprócz matury bardzo ważna jest też udokumentowana znajomość angielskiego. Certyfikatem uznawanym przez wszystkie uczelnie w Wielkiej Brytanii jest IELTS, organizowany przez British Council, ale jest też świetna wiadomość: wcale nie musisz go zdawać! Bardzo dużo uniwersytetów przyjmuje w jego miejsce polską maturę z języka angielskiego! Większość z nich oczekuje co najmniej przyzwoitego wyniku z egzaminu na poziomie rozszerzonym, ale są i takie, którym wystarczy bardzo dobrze zdana podstawa!

Na studia na ponad 100 uniwersytetach w Anglii i Walii możesz aplikować z bezpłatną pomocą teamu Studiuj w Anglii! Pomagamy w całym procesie aplikacji, od wyboru uczelni aż po złożenie wniosku o pożyczkę i akademik. Mamy ponad 10 lat doświadczenia i ponad 3000 zadowolonych studentów, którzy dostali się z nami na wymarzone uczelnie. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak spełnić twoje marzenia!

Artykuł Partnera

Studia na start

Chemia żywności - studia inżynierskie w WSIiZ w Warszawie. Poznaj infomracje o kierunku! Warszawa

Poznaj perspektywy, jakie mają absolwenci tych studiów.

"Prawo lotnicze z pilotażem" na Uczelni Łazarskiego z certyfikatem "Studia z przyszłością" Warszawa

Prestiżowe wyróżnienie dla kierunku Wydziału Prawa i Administracji UŁa.

Zajęcia praktyczne na kierunku Higienistka Stomatologiczna w WZSP nr 2 w Gdańsku Gdańsk

Dowiedz się, dlaczego warto wybrać Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych nr 2 w Gdańsku.

Lokalna Akademia Cisco przy WWSIS "Horyzont" - jak to działa? Wrocław

Dowiedz się więcej o możliwości odbycia kursów CCNA przy okazji studiów we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dzień otwarty online w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [czerwiec 2020]

Świetna okazja na poznanie Uczelni i wybranie odpowiedniego kierunku studiów!

Zasady bezpieczeństwa na egzaminach maturalnych w 2020 roku

Dowiedz się, w jakich warunkach będą przebiegać matury 2020!

Matura 2020 - terminy dodatkowe egzaminów

Twój egzamin został przerwany? Nie udało Ci się pojawić na maturze przez kwarantannę? Czeka Cię termin dodatkowy.

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama