Jak maturzyści zareagowali na majowy egzamin z informatyki?

2023-05-23 10:57:37

Matura z informatyki była jednym z ostatnich majowych egzaminów, z którymi musieli zmierzyć się tegoroczni maturzyści. Sprawdzian z wiedzy w nowej formule 2023 rozpoczął się 22 maja o godzinie 9:00 i trwał, aż do 12:40. Uczniowie musieli rozwiązać jego dwie części praktyczną i teoretyczną. Co wiadomo na temat minionej matury i jak uczniowie go komentują?

Zobacz też: Jak odwołać się do wyników matury 2023?

matura 2023 Matura z informatyki 2023

Według CKE do egzaminu w 2023 roku łącznie przystąpiło ponad 11 tys. uczniów. Dobry wynik z tej matury może być często niezbędną kwestią dostania się na studia ścisłe, związane z programowaniem, czy też robotyką. Od 9:00 uczniowie zasiedli najpierw do arkuszy, tak jak miało to miejsce w przypadku innych majowych egzaminów. Po godzinie rozwiązywania maturzyści mogli zakończyć pierwszy etap i udać się na półgodzinną przerwę, po której mogli przystąpić do praktycznej części. Łącznie absolwenci mogli przeznaczyć na wykonywanie zadań 210 minut

Część praktyczną uczniowie podczas matury 2023 piszą przy stanowisku komputerowym. Większość zadań, jakie mają rozwiązać w trakcie tego egzaminu, wymaga odpowiedniego sprzętu. Na wyniki uczniowie będą musieli jednak zaczekać do 7 lipca. Pozwoli im to na wzięcie udziału w rekrutacji na studia, dzięki uzupełnieniu odpowiednich podań.

Wrażenia maturzystów po napisaniu egzaminów z informatyki

O wrażeniach z jednej z ostatnich matur w tym roku maturzyści pisali w mediach społecznościowych. Wielu z nich komentowało, że jest ona „mało życiowa”, niektórzy zaznaczali, że nie rozumieli sensu niektórych pytań, które pojawiły się w arkuszu. Maturzyści dodają również, że oficjalna wersja która pojawiła się 22 maja była łatwiejsza od ich przykładowych.

BS

fot.  Krzysztof Zatycki

Słowa kluczowe: matura z informatyki 2023, rekacje uczniów, maturzyści

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Matura z fizyki na poziomie rozszerzonym 2023 - arkusze i odpowiedzi [AKTUALIZOWANE]

Zobacz, jak wyglądał tegoroczny egzamin maturalny z fizyki.

Matura poprawkowa 2023 - terminy, podania, warunki

Wszystko, co należy wiedzieć o poprawie matury 2023.

Matura z geografii 2023 - arkusze i odpowiedzi [AKTUALIZOWANE]

Zobacz, jak wyglądały tegoroczne arkusze maturalne z geografii na poziomie rozszerzonym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Ciekawe kierunki studiów dla osób kreatywnych

jakie kierunki studiów wybrać?

Matura z WOS-u 2023 - arkusze i odpowiedzi

Zobacz tegoroczny egzamin maturalny z wiedzy o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym.

MATURA 2023 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane