zmień miasto

Jak można przejrzeć swoją maturę?

Matura poszła nie po twojej myśli? Uważasz, że zdobyłeś za mało punktów? Doradzimy ci, w jaki sposób możesz sprawdzić swój egzamin maturalny.

Wielu z was jest niezadowolonych z wyników matur - niektórym całkowicie się nie powiodło, niektórym zabrakło kilku procentów do dostania się na wymarzone kierunki studiów lub uważają, że zostali skrzywdzeni przy sprawdzaniu swoich prac. Niestety od ostatecznych rezultatów matur nie można się odwołać - można jedynie złożyć wniosek o możliwość przejrzenia swojej pracy. Jak to zrobić?

Na samym początku należy napisać podanie o wgląd swojej matury do dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w regionie, gdzie zdawało się egzamin. Wówczas OKE zobowiązana jest do wyznaczenia nam terminu, kiedy będzie można przejrzeć swoją maturę.

Czy w takim razie jest sens oglądania swojej pracy, jeśli nie można zmienić wyników swojego egzaminu? Mimo wszystko tak. Pod względem merytorycznym maturzyści są uziemieni, ale możemy liczyć na zmianę swojego wyniku, w wypadku gdy egzaminator popełnił błąd przy liczeniu punktów. Jeśli jest ich za mało przy zsumowaniu wszystkich zadań (lub odwrotnie - jest ich za dużo) mamy wtedy pełne prawo do zmiany swojego maturalnego wyniku.

Pamiętajcie o tym, że swoje prace można oglądać tylko przez 6 miesięcy. Po przekroczeniu tego terminu komisje egzaminacyjne nie udostępnią już nam swoich arkuszy.

JUR

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama