Jak przygotować się do matury z matematyki? 5 porad

2022-11-02 13:01:38

Matura z matematyki spędza Ci sen z powiek? Boisz się, że możesz sobie nie poradzić z zadaniami na egzaminie? Bez obaw, matura z matmy to przecież nie koniec świata! Choć każdy musi ją zdać, żeby uzyskać wykształcenie średnie maturalne. Mamy dla Ciebie 5 porad od korepetytorów BUKI, jak przygotować się do matury z matematyki i osiągnąć sukces w maju!

nauka do matury z matematyki

1. Korepetycje do matury z matematyki

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych, ale też wartościowych metod nauki do matury z matematyki, są korepetycje. Warto sięgnąć po tego typu rozwiązanie, gdyż z zajęć indywidualnych uczniowie są w stanie wynieść znacznie więcej, niż w szkole. Przygotowanie do matury z matematyki staje się wówczas znacznie bardziej przystępne, a na efekty nie trzeba długo czekać.

Wysokiej jakości korepetycje to zajęcia indywidualne z nauczycielem, jakie można przeprowadzać stacjonarnie lub online. Podczas korepetycji:

  • Nauczyciel poświęca pełną uwagę jednemu uczniowi, więc może na bieżąco reagować na jego potrzeby czy oczekiwania.
  • Można realizować pilny materiał, ale też wracać do tematów, których nie przerabia się w szkole.
  • Uczeń zyskuje dostęp do wysokiej jakości materiałów naukowych, które pomagają w przyswojeniu wiedzy potrzebnej przed maturą.

Korki z matmy to idealnie rozwiązanie dla każdego, kto chce odpowiednio przygotować się do matury. Znajdź odpowiedniego korepetytora i przekonaj się, jakie korzyści czekają na Ciebie podczas indywidualnych lekcji.

2. Zrozumienie, na czym polega matura z matematyki

Poza samą nauką, warto też przeanalizować sam arkusz maturalny zgodnie z najnowszymi wytycznymi CKE. Wymogi te zmieniają się co kilka lat, więc dobrze jest być na bieżąco. Dzięki temu dowiesz się, jaki zakres materiału jest aktualnie sprawdzany na egzaminie.

Co więcej, warto również rozwiązywać matury z lat poprzednich, jak też testy próbne i pokazowe. Wówczas wejdziesz w rytm maturalny, doskonale rozumiejąc, jakich zadań możesz spodziewać się na swojej maturze.

3. Rozwiązywanie zadań z repetytoriów

Zadania z podręcznika zostaw nauczycielowi i zajmij się nimi w szkole, zaś w domu powtarzaj materiał z repetytoriów. Warto sięgnąć po książkowe wersje materiałów powtórzeniowych, a także skorzystać ze wsparcia online.

Jeśli masz problem z jakimiś zadaniami, w sieci znajdziesz strony, gdzie inni uczniowie dzielą się rozwiązaniami. Tego typu forma przygotowania do matury to jeden z najlepszych praktycznych elementów. Korzystając z tej wskazówki, szybko przekonasz się, gdzie leżą Twoje mocne i słabe strony.

4. Zmieniaj otoczenie, ucz się w różnych miejscach

Nic tak nie demotywuje, jak ciągłe uczenie się w domu, w tym samym pokoju. Dlatego też, dla większego urozmaicenia, zabieraj naukę matematyki poza własne cztery kąty. Warto wyjść na spacer do parku, usiąść w kawiarni czy odwiedzić kolegów z klasy. Nauka w różnych miejscach i z dala od różnych domowych rozpraszaczy z pewnością pozytywnie wpłynie na Twoje skupienie.

5. Nie stresuj się

Na koniec najważniejsza wskazówka – odrzuć złe myśli w kąt i nie stresuj się z powodu egzaminu! Matura z matematyki wcale nie jest taka trudna.

Wystarczy tylko, że odpowiednio się do niej przygotujesz, a w dzień matury wyśpisz się i podejdziesz do testu z pozytywnym myśleniem. Egzamin maturalny to nie koniec świata, a 30% z matematyki jest w zasięgu każdego ucznia!

Artykuł Partnera

fot. freepik.com

Słowa kluczowe: korepetycje, BUKI, poradnik, jak się uczyć, jak zdać maturę, matura z matematyki

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jakie są najczęściej popełniane błędy przy wyborze studiów?

Sprawdź, czym się nie sugerować przy wyborze kierunku studiów, aby uniknąć rozczarowania.

Wyniki matur 2022 - ile osób nie zdało egzaminów?

Przemysław Czarnek: "Egzamin zdało około 10 tysięcy osób więcej niż przed rokiem".

Jakie przedmioty są najczęściej wybierane na maturze?

Zobacz, jaki wybór przedmiotów zapewni ci duży wybór kierunków studiów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak dobrze się przygotować do roku szkolnego?

Sprawdź, o czym koniecznie musisz pamiętać!

Zalety i wady lekcji z native speakerem

Czy native speaker to jedyna opcja by mówić dobrze w języku angielskim?

Trudniejsza matura w 2023 roku - hamonogram i nowości

Kiedy dokładnie odbędą się matury w 2023 roku?

MATURA 2022 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane