Jak uczyć się matematyki? - Nauka matematyki w szkole średniej

2019-01-25 13:58:51

Matematyka to przedmiot, który sprawia uczniom szkół średnich najwięcej problemów w przygotowaniu do matury, nawet na poziomie podstawowym. Tak jak w każdej innej dziedzinie, tutaj też bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie, które pozwoli zaliczyć egzamin za pierwszym razem. Zobacz, jak uczyć się matematyki!

Zobacz, jak odpowiednio uczyć się matematyki w szkole średniej!

Nauka matematyki w szkole średniej – praktyka

W przygotowaniu do matury bardzo ważne jest przyswajanie teorii. W matematyce jednak nie do końca o to chodzi. Tzw. "nauka na pamięć" nie opłaci się w tym przypadku, zwłaszcza że karta wzorów zostaje udostępniona każdemu uczniowi w trakcie pisania testu. Dużo bardziej liczy się praktyka, bez której nie uda się zaliczyć tego przedmiotu.

Jak uczyć się matematyki? – Ćwiczenia

Skoro nie warto uczyć się na pamięć, lepiej poświęcić cały swój czas nauki matematyki na ćwiczenia praktyczne. Wystarczy wydzielić sobie codziennie czas na robienie zadań z tego przedmiotu. Każde popełnione błędy i wątpliwości zapisujmy sobie na kartce. Dzięki temu później będziemy pamiętali o sprawach, o które możemy dopytać nauczyciela w trakcie zajęć lub na lekcjach dodatkowych.

Matematyka w liceum – skąd brać zadania?

Zadania z matematyki w liceum znajdziemy oczywiście w podręcznikach. Warto jednak w trakcie przygotowań dokupić sobie jeszcze jakiś zbiór ćwiczeń, który pozwoli nam zapoznać się również z innymi przykładami. Najlepszym sposobem przed samą maturą będzie też sprawdzenie, jak wyglądały arkusze egzaminacyjne w latach poprzednich.

Po co nam w ogóle ta praktyka?

Ćwiczenia praktyczne są nam potrzebne w matematyce do tego, aby móc ukształtować swój własny sposób myślenia o rozwiązaniach zadań z tego przedmiotu. Dzięki temu zobaczymy też, jakiego typu polecenia pojawiają się co roku w arkuszach egzaminacyjnych. To nie tylko ułatwi nam dojście do rozwiązań, ale również bardzo przyspieszy ten proces. Ostatecznie zyskamy dużo czasu w trakcie matury na sprawdzenie wszystkich odpowiedzi i nie będziemy się już obawiali o to, czy zdobędziemy chociaż te minimalne 30% punktów.

Jak się nauczyć matematyki? – Inne porady

Sam sposób nauki matematyki to nie wszystko. Warto też wiedzieć, w jaki sposób powinno się rozwiązywać zadania z tego przedmiotu oraz jakie przybory musimy wziąć ze sobą na egzamin.

PW

Fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: jak nauczyć się matematyki, jak się uczyć matematyki, matematyka w liceum

Porady

Pytania, na które warto sobie odpowiedzieć przed rozpoczęciem studiów

Te trzy proste pytania pomogą Ci w wyborze życiowej ścieżki.

5 powodów, dla których powinieneś przełamać bariery językowe na Malcie

Zobacz, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego na Malcie ze szkołą Sprachcaffe!

Jak uczyć się angielskiego?

Zobacz, jak skutecznie uczyć się angielskiego!

Co wziąć na maturę?

Zobacz, co można zabrać ze sobą na egzamin maturalny!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Aktualizacja w grupie "I": szczepienia dla wszystkich pracowników szkół, nie tylko nauczycieli

Na szybsze podanie preparatu może liczyć każdy zatrudniony przez placówkę oświaty. Czy wpłynie to na powrót na lekcje stacjonarne?

Studiuj w KSA - stacjonarnie lub online! Kraków

Fotografia, projektowanie wnętrz... Krakowskie Szkoły Artystyczne mają bardzo szeroką ofertę - również w j. angielskim.

Rekrutacja na Kosmetologię w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku [luty 2021] Gdańsk

Zapisy na niestacjonarne studia I stopnia została przedłużona.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane