zmień miasto

Jak uczyć się matematyki? - Nauka matematyki w szkole średniej

Matematyka to przedmiot, który sprawia uczniom szkół średnich najwięcej problemów w przygotowaniu do matury, nawet na poziomie podstawowym. Tak jak w każdej innej dziedzinie, tutaj też bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie, które pozwoli zaliczyć egzamin za pierwszym razem. Zobacz, jak uczyć się matematyki!

Zobacz, jak odpowiednio uczyć się matematyki w szkole średniej!

Nauka matematyki w szkole średniej – praktyka

W przygotowaniu do matury bardzo ważne jest przyswajanie teorii. W matematyce jednak nie do końca o to chodzi. Tzw. "nauka na pamięć" nie opłaci się w tym przypadku, zwłaszcza że karta wzorów zostaje udostępniona każdemu uczniowi w trakcie pisania testu. Dużo bardziej liczy się praktyka, bez której nie uda się zaliczyć tego przedmiotu.

Jak uczyć się matematyki? – Ćwiczenia

Skoro nie warto uczyć się na pamięć, lepiej poświęcić cały swój czas nauki matematyki na ćwiczenia praktyczne. Wystarczy wydzielić sobie codziennie czas na robienie zadań z tego przedmiotu. Każde popełnione błędy i wątpliwości zapisujmy sobie na kartce. Dzięki temu później będziemy pamiętali o sprawach, o które możemy dopytać nauczyciela w trakcie zajęć lub na lekcjach dodatkowych.

Matematyka w liceum – skąd brać zadania?

Zadania z matematyki w liceum znajdziemy oczywiście w podręcznikach. Warto jednak w trakcie przygotowań dokupić sobie jeszcze jakiś zbiór ćwiczeń, który pozwoli nam zapoznać się również z innymi przykładami. Najlepszym sposobem przed samą maturą będzie też sprawdzenie, jak wyglądały arkusze egzaminacyjne w latach poprzednich.

Po co nam w ogóle ta praktyka?

Ćwiczenia praktyczne są nam potrzebne w matematyce do tego, aby móc ukształtować swój własny sposób myślenia o rozwiązaniach zadań z tego przedmiotu. Dzięki temu zobaczymy też, jakiego typu polecenia pojawiają się co roku w arkuszach egzaminacyjnych. To nie tylko ułatwi nam dojście do rozwiązań, ale również bardzo przyspieszy ten proces. Ostatecznie zyskamy dużo czasu w trakcie matury na sprawdzenie wszystkich odpowiedzi i nie będziemy się już obawiali o to, czy zdobędziemy chociaż te minimalne 30% punktów.

Jak się nauczyć matematyki? – Inne porady

Sam sposób nauki matematyki to nie wszystko. Warto też wiedzieć, w jaki sposób powinno się rozwiązywać zadania z tego przedmiotu oraz jakie przybory musimy wziąć ze sobą na egzamin.

PW

Fot. Pixabay.com

Porady

Matura na 100% - jak tego dokonać?

Zobacz, co trzeba zrobić, aby osiągnąć 100% punktów z egzaminu maturalnego!

Co jest potrzebne do szkoły?

Zobacz jak skompletować wyprawkę szkolną!

Co wziąć na maturę?

Zobacz, co można zabrać ze sobą na egzamin maturalny!

Jak sformułować tezę na maturze z języka polskiego?

Zobacz, jak napisać tezę na wypracowaniu maturalnym z języka polskiego!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura z fizyki 2020 - arkusze CKE

Arkusze pojawią się kilka minut po 14.00. Dziś na maturzystów czeka matura z fizyki - egzamin uznawany za najtrudniejszy do zdania. Zobacz arkusze!

Dzień Otwarty ONLINE w Akademii Leona Koźmińskiego [Lipiec 2020]

Poznaj harmonogram wydarzenia, dzięki któremu poznasz zalety studiowania w warszawskiej ALK.

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia w Akademii Leona Koźmińskiego [Lipiec 2020]

Dowiedz się wszystkiego o ofercie edukacyjnej ALK! Spotkanie odbędzie się w j. polskim oraz angielskim.

Wirtualne Dni Otwarte Uniwersytetu Rolniczego - 24-28 czerwca 2020

Poznaj ofertę Uczelni i poznaj ją od środka!

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama