zmień miasto

Jakie będą progi punktowe przy rekrutacji do szkół średnich w 2019 roku?

We wrześniu 2019 roku dojdzie do nietypowej sytuacji, która ma związek z reformą edukacji. Za jej sprawą do szkół średnich w jednym czasie pójdą absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych. Cała sytuacja wzbudziła wiele kontrowersji i obaw o to, czy placówki w Polsce poradzą sobie z nadmiarem uczniów. Zaniepokojeni są także rodzice, których interesuje najbardziej, jakie będą progi punktowe przy rekrutacji do szkół średnich!

Zobacz, jakie problemy pojawią się w trakcie rekrutacji przed rokiem szkolnym 2019/2020!

Jakie będą progi punktowe przy rekrutacji?

Przy realizacji reformy Ministerstwo Edukacji Narodowej wstępnie ustaliło zasady rekrutacji do szkół średnich. To jednak nie pozwala jednoznacznie określić progów punktowych. Tak naprawdę każda placówka będzie musiała zrobić to osobno, biorąc pod uwagę wiele czynników, takich jak liczba kandydatów, ich wyniki oraz warunki panujące na terenie instytucji. Na ten moment niestety dyrektorzy sami nie wiedzą, jak to będzie wyglądać.

Duża konkurencja

W nowym roku szkolnym przy rekrutacji uczniowie będą mieli dużą konkurencję. W grę wchodzi nie tylko liczba uczniów, ale także nieograniczona liczba szkół, które można wybrać w trakcie naboru. W gorszej sytuacji są zdecydowanie ósmoklasiści, którzy nie mogą sprawdzić średniej punktacji oraz ćwiczyć na testach z poprzednich lat.

Bez zmian pozostają czynniki, które mogą zwiększyć szansę ucznia na dostanie się do wymarzonej szkoły. Do ich ram możemy zaliczyć udział w konkursach, wysokie wyniki z egzaminów i dobre oceny z przedmiotów.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama