zmień miasto

Kolejne podwyżki dla nauczycieli od 1 stycznia 2019 roku

Od 1 stycznia 2019 roku nauczyciele mogą liczyć na kolejne wzrosty wynagrodzeń - tym razem o 5 procent. Całość ma związek z podwyżkami, które są wprowadzane od 1 kwietnia 2018 roku. Po Nowym Roku odbędzie się druga tura podnoszenia pensji pedagogów - w tym momencie te działania są priorytetem dla Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zobacz, o ile wzrosną wynagrodzenia dla nauczycieli!

Cele podwyżek

Według Ministerstwa Edukacji Narodowej obecny system wymaga przekształcenia, aby nauczyciele chcieli pracować w szkołach. Resort chce wprowadzić zmiany, które m.in. podniosą miesięczne wynagrodzenia pedagogów. Na tę potrzebę przygotowano w budżecie państwa około 1,2 miliarda złotych.

Inne zmiany

Aby zachęcić nauczycieli do pracy w szkołach, Ministerstwo Edukacji Narodowej stara się wprowadzać także inne zmiany. Dzięki temu zwiększono już liczbę etatów w placówkach oraz zahamowano masowe zwolnienia. Dodatkowo, wprowadzono dodatek 500+ dla pedagogów i zlikwidowano tzw. godziny karciane, przez które niektórzy pracownicy w szkołach realizowali nieodpłatne zmiany.

Zobacz też, jak wygląda edukacja w roku szkolnym 2018/2019 w liczbach >>

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: www.gov.pl/web/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama