zmień miasto

Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

Uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 nie mieli łatwego życia. Rok 2020 przyniósł nam światową pandemię, która znacząco wpłynęła na polską oświatę. Zamknięto szkoły, rozpoczęto lekcje w trybie zdalnym, przekładano matury… ostatecznie jednak nadszedł w końcu 26 czerwca i koniec roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło podsumować przebieg kwarantanny w polskiej oświacie.

Dwie dziewczyny na zakonczeniu roku szkolnego

Przebieg roku szkolnego 2019/2020

We wrześniu 2019 nic nie wskazywało na to, że ten rok szkolny będzie ewenementem w historii polskiej edukacji. Gdy koronawirus dotarł do Europy i stało się jasne, jak bardzo poważna jest sytuacja, rząd ogłosił 11 marca odwołanie zajęć w szkołach. Początkowo miało trwać przez 2 tygodnie, później było jednak sukcesywnie przedłużane.

W międzyczasie nauczyciele rozpoczęli nauczanie zdalne, na które nikt nie był początkowo gotowy. Zarówno uczniowie, jak i dorośli jednak szybko dostosowali się do sytuacji, co pozwoliło kontynuować zajęcia, mimo tego, że szkoły były zamknięte.

W końcu jednak zaczęły pojawiać się nowe problemy, takie jak zbliżające się wielkimi krokami matury. Termin egzaminu dojrzałości w 2020 r. został przełożony i odbyły się w tradycyjnych warunkach, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Warto jednak zauważyć, że próbne matury zostały przeprowadzone zdalnie.

Rok szkolny 2019/2020 - podsumowanie MEN

Ostatecznie rok szkolny dobiegł końca i prawie 4,3 mln uczniów zaczyna zasłużone wakacje. Był to gorący okres, a działania, jakie podjęto w tym czasie zebrało MEN i podzieliło się nimi z internautami. Poniżej przedstawiamy zestawienie punktów zwrotnych w roku szkolnym 2019/2020, które wg Ministerstwa Edukacji Narodowej były najważniejsze podczas pandemii koronawirusa:

Początek roku szkolnego 2020/2021

Mimo pewnego sukcesu nie możemy osiadać na laurach, ponieważ gdy kończy się jeden rok szkolny, niedługo potem zaczyna się następny. Już za dwa miesiące czeka nas początek roku szkolnego 2020/2021 i ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak przez ten czas zmieni się sytuacja związana z Pandemią.

MEN zapowiedziało, że uczniowie wrócą do szkół we wrześniu 2020. Zajęcia mają odbywać się stacjonarnie, a nauczanie zdalnie może stanowić jedynie ich uzupełnienie. Pojawiają się głosy mówiące o potrzebie opracowania planu B, na wypadek, gdyby COVID-19 nadal stanowił duże zagrożenie. W tej chwili jednak wydaje się, że decyzja jest ostateczna i potwierdził ją również Premier Mateusz Morawiecki.

KSK

fot. Sharon McCutcheon z Pexels

Źródłą: twitter.com/MEN_GOV_PL; pap.pl

Aktualności

Dzień Otwarty Psychologii w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie [Czerwiec 2020]

Poznajcie uczelnię, jej ofertę edukacyjną i porozmawiajcie z prowadzącymi! Wydarzenie odbędzie się online.

Wirtualne Dni Otwarte Uniwersytetu Rolniczego - 24-28 czerwca 2020

Poznaj ofertę Uczelni i poznaj ją od środka!

Kursy letnie Krakowskich Szkół Artystycznych w lipcu 2020 r.

Spędź te wakacje kreatywnie i zdobądź cenne umiejętności!

Live Chat ze studentami Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku [Czerwiec 2020]

Studia na WSZ w Gdańsku - poznaj informacje z pierwszej ręki!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia w Akademii Leona Koźmińskiego [Lipiec 2020]

Dowiedz się wszystkiego o ofercie edukacyjnej ALK! Spotkanie odbędzie się w j. polskim oraz angielskim.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie - rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 Kraków

Poznaj ofertę krakowskiego UR im. Hugona Kołłątaja.

Pedagogika - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

Matura z języka niemieckiego 2020 - arkusze CKE - poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś czas na maturę z języka niemieckiego. Rano uczniowie przystąpią do egzaminu na poziomie podstawowym, a o 14:00 napiszą test na poziomie rozszerzonym.

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama