Koniec roku szkolnego 2019/2020. MEN wspomina przebieg kwarantanny

2020-06-26 12:34:39

Uczniowie w roku szkolnym 2019/2020 nie mieli łatwego życia. Rok 2020 przyniósł nam światową pandemię, która znacząco wpłynęła na polską oświatę. Zamknięto szkoły, rozpoczęto lekcje w trybie zdalnym, przekładano matury… ostatecznie jednak nadszedł w końcu 26 czerwca i koniec roku szkolnego. Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło podsumować przebieg kwarantanny w polskiej oświacie.

Dwie dziewczyny na zakonczeniu roku szkolnego

Przebieg roku szkolnego 2019/2020

We wrześniu 2019 nic nie wskazywało na to, że ten rok szkolny będzie ewenementem w historii polskiej edukacji. Gdy koronawirus dotarł do Europy i stało się jasne, jak bardzo poważna jest sytuacja, rząd ogłosił 11 marca odwołanie zajęć w szkołach. Początkowo miało trwać przez 2 tygodnie, później było jednak sukcesywnie przedłużane.

W międzyczasie nauczyciele rozpoczęli nauczanie zdalne, na które nikt nie był początkowo gotowy. Zarówno uczniowie, jak i dorośli jednak szybko dostosowali się do sytuacji, co pozwoliło kontynuować zajęcia, mimo tego, że szkoły były zamknięte.

W końcu jednak zaczęły pojawiać się nowe problemy, takie jak zbliżające się wielkimi krokami matury. Termin egzaminu dojrzałości w 2020 r. został przełożony i odbyły się w tradycyjnych warunkach, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności. Warto jednak zauważyć, że próbne matury zostały przeprowadzone zdalnie.

Rok szkolny 2019/2020 - podsumowanie MEN

Ostatecznie rok szkolny dobiegł końca i prawie 4,3 mln uczniów zaczyna zasłużone wakacje. Był to gorący okres, a działania, jakie podjęto w tym czasie zebrało MEN i podzieliło się nimi z internautami. Poniżej przedstawiamy zestawienie punktów zwrotnych w roku szkolnym 2019/2020, które wg Ministerstwa Edukacji Narodowej były najważniejsze podczas pandemii koronawirusa:

Początek roku szkolnego 2020/2021

Mimo pewnego sukcesu nie możemy osiadać na laurach, ponieważ gdy kończy się jeden rok szkolny, niedługo potem zaczyna się następny. Już za dwa miesiące czeka nas początek roku szkolnego 2020/2021 i ciężko jednoznacznie stwierdzić, jak przez ten czas zmieni się sytuacja związana z Pandemią.

MEN zapowiedziało, że uczniowie wrócą do szkół we wrześniu 2020. Zajęcia mają odbywać się stacjonarnie, a nauczanie zdalnie może stanowić jedynie ich uzupełnienie. Pojawiają się głosy mówiące o potrzebie opracowania planu B, na wypadek, gdyby COVID-19 nadal stanowił duże zagrożenie. W tej chwili jednak wydaje się, że decyzja jest ostateczna i potwierdził ją również Premier Mateusz Morawiecki.

KSK

fot. Sharon McCutcheon z Pexels

Źródłą: twitter.com/MEN_GOV_PL; pap.pl

Słowa kluczowe: Rok szkolny 2019/2020, Działania rządu, Walka z koronawirusem, COVID-19, Zajęcia online, matury

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jak zostać programistą? Obalamy 5 mitów!

Jeśli jesteś w liceum lub technikum albo na początku studiów, to jest to dobry moment, aby pomyśleć o karierze... programisty.

Matura z języka niemieckiego 2020 - arkusze CKE - poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś czas na maturę z języka niemieckiego. Rano uczniowie przystąpią do egzaminu na poziomie podstawowym, a o 14:00 napiszą test na poziomie rozszerzonym.

Dzień Otwarty ONLINE w Akademii Leona Koźmińskiego [Lipiec 2020]

Poznaj harmonogram wydarzenia, dzięki któremu poznasz zalety studiowania w warszawskiej ALK.

Wirtualne Dni Otwarte Uniwersytetu Rolniczego - 24-28 czerwca 2020

Poznaj ofertę Uczelni i poznaj ją od środka!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Spotkanie informacyjne dla kandydatów na studia w Akademii Leona Koźmińskiego [25 sierpnia 2020]

Spotkanie informacyjne online dla kandydatów na studia I stopnia i jednolite magisterskie w Akademii Leona Koźmińskiego.

Stypendia Pomostowe - ruszyła rekrutacja na rok akademicki 2020/2021

Stypendia Pomostowe na I rok studiów czekają na maturzystów! Poznaj szczegóły.

Jak odwołać się od wyników matury? [Poradnik 2020]

Czyli, co mogę zrobić, gdy mam wątpliwości dotyczące wyników egzaminu dojrzałości?

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Jak województwa zdawały maturę z polskiego? - matura język polski wyniki województwa ile osób zdało średni wynik

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zdawało 329 043 maturzystów. Zobacz, jak procentowo poszedł ten egzamin w poszczególnych województwach Polski!