Kosmetologia - nowy kierunek studiów w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku

2021-07-09 14:05:00

Rekrutacja na kierunek Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku została otwarta. W ofercie dostępne są studia na poziomie pierwszego stopnia, po których uzyskuje się tytuł licencjata w zawodzie kosmetologa, a także  dwuletnie uzupełniające studia magisterskie, które kończą się uzyskaniem tytułu magistra. W programie kształcenia znajdują się przedmioty m.in. z zakresu medycyny w związku z tym, studenci realizują zajęcia z dermatologii, medycyny estetycznej, czy mikrobiologii. Natomiast fundament stanowią przedmioty nierozerwalnie związane z ciałem człowieka jak anatomia, histologia, fizjologia czy biochemia.

Kosmetologia

Czego dowie się student kosmetologi na uczelni?

Celem kształcenia na kierunku kosmetologia jest przygotowanie do profesjonalnego i kompleksowego wykonywania zawodu, nie tylko w zakresie wykonywania zabiegów, dlatego podczas trzyletnich studiów licencjackich Student poza wiedzą z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej, zdrowotnej czy leczniczej, zdobywa również niezbędne informacje z takich obszarów jak chemia kosmetyczna, aromaterapia, podologia czy chociażby technologia informacyjna oraz psychologiczne uwarunkowania pracy z klientem. Ważny element nauki stanowi również moduł poświęcony wizażowi i stylizacji. Wielowymiarowy aspekt kształcenia zapewnia dobre przygotowanie do pracy w zawodzie kosmetologa i prowadzenia własnego gabinetu, ale także daje możliwość ukierunkowania swojej kariery i dalszego kształcenia w bardziej wyspecjalizowanej dziedzinie.

Współczesny kosmetolog jest poddawany wielu oczekiwaniom. Kluczowym aspektem podczas pierwszej wizyty jest zatem wywiad, który pozwala określić, czy problem, z którym zmaga się klient, wymaga jedynie przeprowadzenia zabiegu kosmetologicznego, czy może konsultacji z innym ekspertem, dlatego zawód kosmetologa wymaga holistycznego podejścia do pacjenta, które umożliwi profesjonalne rozwiązanie problemu. Kosmetolog nie tylko oceni stan skóry, rozpozna problem i ustali plan zabiegowy, ale również doradzi, w jaki sposób klient powinien zająć się pielęgnacją. Podczas studiów na tym kierunku Student zdobywa wiedzę niezbędną do rozpoznania stanów chorobowych i umiejętność współpracy z innymi specjalistami w tym zakresie.

Praktyczne studia w Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku

Wysoką jakość kształcenia Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku zapewnia doskonale dobrana kadra, którą stanowią specjaliści zarówno z zakresu nauk medycznych, jak i nauk o zdrowiu. Większość ekspertów Uczelni to również aktywni praktycy, którzy poza pracą na uczelni pełnią bardzo ważne funkcje i nieustanie podnoszą swoje kompetencje. Wśród Wykładowców wyróżnić możemy np. lekarzy, ordynatorów, czy też konsultantów z różnych dziedzin. To właśnie zajęcia z ekspertami, którzy na co dzień mierzą się z wyzwaniami związanymi z pracą nad ciałem człowieka, stanowią gwarancję dobrego przygotowania do zawodu przyszłego kosmetologa. Dlatego Wyższa Szkoła Zdrowia kładzie bardzo duży nacisk na praktyczny wymiar studiów i zapewnia studentom realizację praktyk zawodowych w najlepszych ośrodkach i klinikach w naszym regionie. Studenci mogą wybierać pośród gabinetów prywatnych, renomowanych salonów odnowy biologicznej, a także ośrodków klinicznych.

Dodatkowo Studenci mają możliwość samokształcenia w ramach działającej na kierunku organizacji studenckiej DermoLab WSZ. Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku oferuje także możliwość udziału w dodatkowych bezpłatnych szkoleniach, pokazach czy certyfikowanych webinariach.

Możliwość uczenia się pod okiem wykwalifikowanych trenerów

Warto dodać, iż na terenie uczelni działa Akademickie Centrum Zdrowia. Jest to przestrzeń, w której Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w praktyce mogą wykorzystać swoją wiedzę, a także nabrać biegłości w świadczeniu usług pod okiem wykwalifikowanego trenera. Można tu skorzystać z profesjonalnych zabiegów lub konsultacji kosmetycznych.

Absolwenci studiów I stopnia mają możliwość kontynuowania nauki na studiach II stopnia, z jednoczesnym ukierunkowaniem swojego procesu kształcenia zgodnie z zainteresowaniami, poprzez wybór jednej z dostępnych ścieżek kształcenia. Studenci Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku mają możliwość wyboru jednego spośród czterech dostępnych wariantów: anti-aging, odnowa biologiczna, podologia oraz nowość w ofercie, jaką stanowi kosmetologia w onkologii. W kosmetologii, jako dziedzinie rozwojowej możemy zaobserwować bardzo duży trend idący w kierunku kosmetologii anti-aging. To właśnie ta ścieżka kształcenia cieszy się w tej chwili największą popularnością na studiach magisterskich.

Dwusemestralne studia podyplomowe

Absolwenci, którzy nie zdecydują się na podjęcie studiów II stopnia, mogą również kontynuować zdobywanie wiedzy rozpoczynając dwusemestralne studia podyplomowe. W tym przypadku mają szansę na rozwój w obszarze kosmetologii bioestetycznej, trychologii lub podologii. Duża liczba naszych absolwentów z sukcesami kontynuuje naukę na studiach doktoranckich, a także podejmuje współpracę z uczelnią jako wykładowcy.

Oferta kształcenia oraz programy studiów Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku dostosowane są do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Między innymi poprzez nieustanne konsultacje z przedstawicielami strefy biznesu należących do Rady Pracodawców Uczelni. Absolwenci Uczelni z sukcesem podejmują pracę w  gabinetach kosmetologicznych, centrach Wellness i SPA, gabinetach odnowy biologicznej i firmach kosmetycznych lub decydują się na otwarcie własnego gabinetu kosmetologicznego.

Rekrutacja trwa do 30 września.

ip

fot. materiały partnera

Słowa kluczowe: studia, kometologia, wsz

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Szkoła policealna - łatwa i bezpłatna możliwość zdobycia nowych umiejętności i zawodu

Zobacz, co robią studenci po ukończeniu Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych Nr 2 w Gdańsku.

Matura 2021 - historia

Dowiedz się, jak wyglądały arkusze z tegorocznej matury z historii i sprawdź odpowiedzi!

Matura 2021 - chemia

Sprawdź arkusze i odpowiedzi tegorocznej matury z chemii.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Explory

Zobacz, jak zagłosować na finalistów Konkursu Explory.

Emilian Kamiński krok po kroku spełnia swoje marzenia. Odwiedź Jego szkolę artystyczną KamArti przy Teatrze Kamienica

Drzwi otwarte w Szkole Artystycznej KamArti odbędą się 24 lipca oraz 14 sierpnia.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Rekrutacja na studia w WST w Katowicach - Poradnik Maturzysty - Wyższa Szkoła Techniczna, Rejestracja, 2019/2020, Kierunki, Progi, Zasady przyjęcia

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach zaprasza do rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz na studia podyplomowe na rok akademicki 2019/2020. Zobacz, jak wygląda rejestracja!