zmień miasto

MEN przygotowało kampanię informacyjną dla uczniów, którzy przystąpią w tym roku do egzaminów [WIDEO]

Ministerstwo Edukacji Narodowej wychodzi z projektem skierowanym do uczniów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminów. Powstała kampania, której tematem są plany i marzenia przyszłych absolwentów, a także wskazanie im możliwości kolejnych etapów kształcenia. Celem akcji jest wsparcie uczniów w przygotowaniach do testów.

„Młodzi ludzie mają plany i marzenia. Zadbamy o to, by mogli je spełnić”. Takim hasłem Ministerstwo Edukacji Narodowej promuje nową kampanię informacyjną skierowaną do uczniów, którzy w 2019 roku przystąpią do egzaminów. Wsparcie i rozwój to główne założenia tej inicjatywy.

Ministerstwo przygotowało specjalnie na potrzeby kampanii spot medialny, który do 8 kwietnia tego roku zostanie wyemitowany na antenach Telewizji Polskiej. Filmik dostępny jest także w innych mediach społecznościowych. W krótkim wideo występuje troje uczniów, którzy opowiadają o swoich planach i marzeniach. Każdy z nich ma wszechstronne zainteresowania i zamiary do zrealizowania. Piętnastoletnia Julia chce pojechać na wymarzone wakacje. Jej rówieśniczka Ludwika interesuje się silnikami i pragnie kontynuować swoją edukację w kierunku motoryzacji. Karol zaś, tegoroczny maturzysta, marzy o podróżach po całym świecie. W spocie pojawiają się również informacje dotyczące nakładu budżetowego przeznaczonego przez MEN na edukację, a także komunikat o wysokości podwyżki płac dla nauczycieli.

Kolejnym etapem kampanii będzie ukazywanie się w prasie codzienych publikacji, w których uczniowie znajdą informacje o możliwościach dalszych etapów kształcenia dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Ogłaszane będą także przypomnienia o nadchodzących terminach egzaminów.

Inicjatywa opatrzona jest w mediach społecznościowych hasztagiem #JeteśmyzWami.

NB

fot. screenshot z YouTube.com/Ministerstwo Edukacji Narodowej

Źrodło: www.gov.pl/web/edukacja

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama