Matura na 100% - jak tego dokonać?

2019-02-07 10:52:29

Matury organizowane są co roku przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Okres egzaminów dojrzałości jest bardzo stresujący dla uczniów szkół średnich, ponieważ wyniki zaważają często o ich przyszłości na studiach. W poniższym artykule chcielibyśmy przedstawić, co uczniowie powinni zrobić, aby zdać maturę na 100%.

Zobacz, co trzeba zrobić, aby osiągnąć 100% punktów z egzaminu maturalnego!Jak zdać maturę na 100%?

Aby zdać maturę na poziomie podstawowym, wystarczy uzyskać minimum 30% punktów z zadań. Często uczniowie liczą jedynie na przekroczenie tego progu. Niektórzy jednak mierzą wyżej, zwłaszcza że dostanie się na niektóre studia wymaga uzyskania naprawdę wysokich wyników. Dokonanie tego nie jest proste, dlatego warto wiedzieć, jakich działań trzeba się podjąć z danych przedmiotów, żeby zdać egzaminy dojrzałości na 100%.

Matura na 100% - język polski

Co roku okres matur rozpoczyna się testem z języka polskiego. Aby uzyskać z niego 100% punktów, należy wykazać się umiejętnościami czytania ze zrozumieniem oraz poprawnego formułowania dłuższych wypowiedzi. Warto ćwiczyć te elementy np. poprzez wypełnianie arkuszy z poprzednich lat lub zapoznanie się z poradnikiem pisania wypracowania. Osiągniemy wysoki wynik z matury, jeśli dołożymy do tego jeszcze znajomość lektur z gwiazdką i środków literackich oraz wiedzę na temat epok literackich i motywów literackich.

Matura na 100% - matematyka

Następny w kolejności podczas matur jest egzamin z matematyki. Tutaj za dużo nauki nie ma. Jeśli chcemy zdać ten przedmiot na 100% punktów, należy dużo ćwiczyć przed podejściem do testu. Oprócz wielokrotnego wykonywania zadań, warto też zobaczyć, jak rozwiązywać zadania z matematyki.

Matura na 100% - język obcy

Zdać maturę z języka obcego na 100% można jedynie w momencie, gdy bardzo dobrze opanujemy posługiwanie się np. angielskim, niemieckim itd. W tym przypadku potrzebne nam będą nie tylko słówka, ale także cała gramatyka. Warto pomyśleć wcześniej o skorzystanie z usług korepetytora lub udanie się na kurs. Dodatkowo, na maturze w tym przypadku pojawiają się jeszcze zadania ze słuchania i czytania ze zrozumieniem oraz pisania dłuższych wypowiedzi. Warto wyćwiczyć te umiejętności, ponieważ mogą nam one przydać się także w przyszłej pracy zawodowej.

Matura na 100% - przedmioty dodatkowe

Uzyskanie 100% z matury na rozszerzonym przedmiocie dodatkowym jest najtrudniejszym zadaniem. Często w tym przypadku pojawia się rozszerzona wiedza, której trzeba się po prostu odpowiednio wcześniej wyuczyć.

PW

fot. Pixabay.com

Słowa kluczowe: zdana matura, wysoki wynik z matury, jak zdać maturę na 100%

Porady

Jak uczyć się matematyki? - Nauka matematyki w szkole średniej

Zobacz, jak odpowiednio uczyć się matematyki w szkole średniej!

Zasady bezpieczeństwa na egzaminach maturalnych w 2020 roku

Dowiedz się, w jakich warunkach będą przebiegać matury 2020!

Poradnik maturzysty - jak przygotować się na tegoroczny egzamin?

Zobacz, o czym powinien pamiętać każdy maturzysta przed egzaminem dojrzałości.

Co zrobić, żeby nauka języka obcego była skuteczna?

Najlepsze sposoby na naukę języka obcego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Ogrodnictwo - co warto wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zobacz, czy studiowanie ogrodnictwa spełni twoje oczekiwania.

Biologia - co powinieneś wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zobacz, czy warto studiować biologię.

Zarządzanie - czego się spodziewać, wybierając te studia?

Zarządzanie jest kierunkiem dosyć uniwersalnym. Sprawdźcie, dlaczego?

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane