zmień miasto

Matura próbna z Operonem 2018/2019 - ogólnopolskie wyniki

W listopadzie 2018 roku część szkół średnich, która zapisała się do programu Operonu, wzięła udział w próbnych maturach. Uczniowie mogli dzięki nim sprawdzić swoje umiejętności przed głównymi egzaminami. Zdania na temat trudności testów były podzielone, ale wiemy już, jak poszło tegorocznym maturzystom. Znamy ogólnopolskie wyniki matur próbnych 2018/2019, udostępnione przez Operon!

Znamy już ogólnopolskie wyniki próbnych matur z Operonem 2018/2019!

Wybieralność przedmiotów

Jak co roku, najwięcej uczniów podeszło na poziomie rozszerzonym do matury z języka angielskiego (22% zdających). Następne były takie przedmioty jak geografia (14%), matematyka (12%), biologia (8%), język polski (7%), chemia i fizyka (3%), historia (2%) oraz na samym końcu język niemiecki (1%).

Zdawalność egzaminów

W tym roku wszystkie egzaminy maturalne z Operonem zdało 42% uczniów. Niezadowolona może być duża część nastolatków - 41% zdających nie zaliczyło jednego przedmiotu, a 15% aż dwóch. Najczęściej oczywiście nie udawało sie zdobyć wystarczającej liczby punktów z matematyki.

Średnie wyniki uzyskane z danych przedmiotów

Najlepiej wszystkim uczniom poszły próbne egzaminy maturalne z języków obcych. W przypadku angielskiego średnia punktów wynosiła 63% na poziomie podstawowym, a niemieckiego 50%. Nieźle poszło też zdającym na poziomie rozszerzonym z tych przedmiotów.

Pod względem średniej punktów, następny był język polski - tutaj uczniowie zdobywali około 40% punktów z podstawy i 43% z rozszerzenia. Kolejna okazała się historia (średnia 34%), a później matematyka na poziomie podstawowym i biologia na poziomie rozszerzonym (po 29%). Dużo niżej ulokowała się reszta przedmiotów.

Średnie wyniki w danych województwach

W przykładowej intepretacji próbne matury Operonu najlepiej poszły uczniom w województwie podlaskim. Następne były województwa: podkarpackie, świętokrzyskie, kujawsko-pomorskie, pomorkie i lubuskie. Najgorzej poszło zdającym w regionie łódzkim.

Jak widać, wyniki próbnych matur 2018/2019 z Operonem wywołują mieszane uczucia. Problemem, jak zwykle, okazała się matematyka, jednak doszedł do niej także język polski, z którego uczniowie uzyskali zaskakująco niskie wyniki. Standardowo najlepiej uczniom poszły egzaminy z języków obcych.

Każdy będzie miał okazję odebrać informację o uzyskanej liczbie punktów w swojej szkole.

Zobacz też arkusze i odpowiedzi próbnych matur z Operonem 2018/2019:
- matematyka;
- język polski;
- języki obce;
- przedmioty dodatkowe.

PW

Fot. Pexels.com

Źródło: Egzaminy.operon.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama