zmień miasto

Matura próbna z Operonem 2018 - język angielski i niemiecki [arkusze i odpowiedzi]

Matura próbna 2018 z Operonem trwa już od dwóch dni, ale to jeszcze nie koniec testów na ten tydzień. 23 listopada 2017 roku odbędą się kolejne egzaminy. Tym razem są to języki obce na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Nie ma znaczenia, czy ktoś zgłosił się do zdawania niemieckiego lub angielskiego. W obu przypadkach warto się przygotować pod kątem znajomości słówek, czytania ze zrozumieniem, słuchania oraz pisania dłuższych wypowiedzi. Najważniejsze jest to, że nie ma się czego obawiać, ponieważ tego typu matury cieszą się co roku bardzo dobrą zdawalnością.

Próbny egzamin maturalny z języków obcych zaplanowany został na 23 listopada 2017 roku.

Pytania, arkusze i odpowiedzi są już dostępne - poziom podstawowy i rozszerzony

Matura próbna z Operonem 2018 – języki obce – 23 listopada 2017
9:00
- Egzamin z języka obcego na poziomie podstawowym (120 minut)
14:00 - Egzamin z języka obcego na poziomie rozszerzonym (150 minut)

Tak samo, jak w przypadku poprzednich próbnych matur, uczniowie, którzy zdecydowali się zdawać angielski lub inny język na poziomie rozszerzonym, będą mieli przerwę w godzinach 11:00-14:00. Jeśli ktoś zdaje tylko podstawę, po zakończeniu pierwszego testu, będzie mógł iść do domu.

Próbne matury dotyczą tylko szkół, które zgłosiły się do programu Próbna Matura z Operonem.

Aktualizacja: Na próbnych maturach z języka niemieckiego i angielskiego pojawiły się standardowe zadania ze słuchania, a także czytania ze zrozumieniem. Uczniowie musieli zmierzyć się z dobieraniem nagłówków oraz z odpowiadaniem na pytania do tekstow. Z gramatyki mieliśmy uzupełnianie luk danymi frazami. Oczywiście test kończył się wypracowaniem. W przypadku języka angielskiego trzeba było napisać wiadomość na forum szkoły, która dotyczyła organizacji dużego wydarzenia o zdrowym odżywianiu. Na niemieckim było zupełnie inaczej, ponieważ uczniowie dostali zadanie, aby wyobrazić sobie, że wyjechali w odwiedziny do wujka, który rok temu przeprowadził się do nowego miejsca. W ramach wrażeń z wyjazdu każdy miał napisać e-maila do kolegi o wyglądzie domu, w którym mieszkał, i opinii na temat pobytu u rodziny.

Zobacz też Matura próbna z Operonem 2018 - język polski [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz też Matura próbna z Operonem 2018 - matematyka [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz tez Matura próbna z Operonem 2018 - przedmioty dodatkowe [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz też wyniki ogólnopolskie matur próbnych z Operonem 2018

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama