zmień miasto

Matura próbna z Operonem 2018 - język polski [arkusze i odpowiedzi]

Prawie pół roku przed Maturą 2018 klasy trzecie liceum i czwarte technikum czekają próbne egzaminy przygotowywane przez Operon. Na 21 listopada 2017 roku został zaplanowany czas na język polski, więc uczniowie będą musieli zmierzyć się z pytaniami, a także wypracowaniem. Warto powtórzyć do niej omawiane epoki oraz lektury, który udało się poznać przez wszystkie lata nauki.Próbny egzamin maturalny z języka polskiego odbędzie się 21 listopada 2017 roku.

Pytania, arkusze i odpowiedzi są już dostępne - poziom podstawowy i roszerzony

Matura próbna z Operonem 2018 – język polski – 21 listopada 2017
9:00 – Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym (170 minut)
14:00 - Egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym (180 minut)

W godzinach 11:50-14:00 planowana jest przerwa dla osób, które zdecydowały się zdawać egzamin z języka polskiego na obu poziomach. Jeśli ktoś podejmuje się tylko podstawy, po zakończeniu pierwszego testu, będzie mógł iść do domu.

Próbne matury dotyczą tylko szkół, które zgłosiły się do programu Próbna Matura z Operonem.

Aktualizacja: Pierwsi uczniowie, którzy wyszli wcześniej z matury na poziomie podstawowym przekazali informacje na temat egzaminu próbnego. Zdania są podzielone i trudno powiedzieć, czy test był prosty, czy jednak trudny. Na pewno pojawiły się tam dobrze znane zadania związane z interpretacją różnych tekstów. Uczniowie musieli się zmierzyć także z fragmentem "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza oraz z rozprawką na temat światowej sławy artysty.

Na maturze rozszerzonej z języka polskiego uczniowie musieli się zmierzyć z jednym z dwóch tematów. Pierwszym okazała się analiza interpretacyjna wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Muzeum" z "Rzeczami" Jorge Luisa Borgesa. W drugim temacie można było odnieść się do tekstu Zbigniewa Herberta o poecie we współczesnym świecie w formie tezy i argumentacji.

Zobacz też Matura próbna z Operonem 2018 – matematyka [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz też Matura próbna z Operonem 2018 – języki obce [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz tez Matura próbna z Operonem 2018 - przedmioty dodatkowe [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz też wyniki ogólnopolskie matur próbnych z Operonem 2018

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama