zmień miasto

Matura próbna z Operonem 2018 - podsumowanie i opinie uczniów

Matura próbna z Operonem 2018 została zorganizowana w dniach 21-24 listopada 2017 roku. Udział w niej wzięły wszystkie szkoły, które zgłosiły się do programu. Dzięki temu przyszłoroczni maturzyści mogli sprawdzić swoje umiejętności przed oficjalnym egzaminem. Jak im poszło? Jaki był poziom trudności? Tego się już dowiedzieliśmy.

Zobacz, jak uczniowie komentują poziom trudności próbnych matur!

Zobacz wyniki ogólnopolskie matur próbnych z Operonem 2018

Pierwszy dzień próbnych matur uczniowie rozpoczęli od języka polskiego na poziomie podstawowym, a później rozszerzonym. Pojawiły się tutaj standardowe zadania na czytanie ze zrozumieniem i znajomość epok literackich. Dodatkowo, młodzież musiała zmierzyć się z fragmentem "Pana Tadeusza" oraz z rozprawką na temat światowej sławy artyście. Opinie jednak na temat tego egzaminu są pozytywne. Maturzyści twierdzą, że test był prosty.

Drugi dzień poświęcono na matematykę – zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. Tutaj mogliśmy zobaczyć treści zadań powiązane z tematami rachunku prawdopodobieństwa, równań i niewymierności, ciągów, obliczania funkcji oraz działań na figurach geometrycznych. Tutaj jednak sytuacja wygląda tak jak co roku. Uczniowie nie radzą sobie z matematyką i boją się swoich ostatecznych wyników.

Na trzeci dzień zaplanowano języki obce, czyli angielski i niemiecki. Oba jednak wydały się proste młodzieży. Pojawiły się zadania na czytanie i słuchanie ze zrozumieniem oraz krótkie wypracowanie do napisania w formie listu lub e-maila.

Jeśli chodzi o przedmioty na poziomie rozszerzonym, opinie są różne. Generalnie w tych przypadkach występuje przepaść nad egzaminem podstawowym. Potrzebny jest tu naprawdę duży zasób wiedzy, który poszerzamy na fakultetach w szkole średniej. Dlatego też ostatni dzień matur próbnych mógł być uznany za bardzo trudny, ponieważ pojawiły się tam: historia, wiedza o społeczeństwie, biologia, chemia, geografia i fizyka.

Nie ma jednak, czego się obawiać, ponieważ nie trzeba uzyskać co najmniej 30% z przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Wystarczy, że podejdziemy do tego typu egzaminu, żeby otrzymać zaliczenie. Nie musimy się martwić także wynikami tych matur próbnych, ponieważ to ma być tylko test, który pozwoli nam ocenić, co jeszcze trzeba sobie przypomnieć przed majem. Operon zaplanował, że raporty ogólnopolskie zostaną opublikowane w połowie stycznia 2018 roku.

Zobacz też Matura próbna z Operonem 2018 – język polski [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz też Matura próbna z Operonem 2018 – matematyka [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz też Matura próbna z Operonem 2018 – języki obce [arkusze i odpowiedzi]

Zobacz tez Matura próbna z Operonem 2018 - przedmioty dodatkowe [arkusze i odpowiedzi]

PW

Fot. Alberto G./Flickr.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama