zmień miasto

Matura z matematyki - jak się przygotować?

Pisemna matura z matematyki na poziomie podstawowym to istny horror, który sieje postrach wśród większości uczniów. Wiele osób się jej boi, ponieważ zazwyczaj z tego przedmiotu jest najmniejsza zdawalność. Do matury 2018 zostało już coraz mniej czasu, więc chcemy opisać, jak przygotować się do egzaminu z matematyki w taki sposób, aby nie obawiać się o swój wynik.

Jak się nauczyć do matury pisemnej z matematyki?

Zacznijmy od tego, że do samego egzaminu z matematyki będzie trzeba przygotować dodatkowe przybory, które mogą okazać się potrzebne. Są to przede wszystkim: linijka, ołówek, cyrkiel, kątomierz i oczywiście czarny długopis. Reszta to już to, co siedzi w naszej głowie, więc należy podjąć bardzo sumienne i systematyczne działania, aby uzyskać minimalne 30% z możliwych do zdobycia punktów.

Zapomnijmy kompletnie o nauce wszystkich wzorów na pamięć, ponieważ ta wiedza zabierze tylko niepotrzebne miejsce w naszym umyśle. Nie ma się czym martwić, gdyż każdemu uczniowi podczas egzaminu zostanie zapewniona tablica, w której znajdą się wszystkie potrzebne w zadaniach wzory. Dlatego właśnie dużo lepiej postawić na wyćwiczenie sobie standardowych zadań.

Generalnie egzaminy mają to do siebie, że co roku pojawiają się bardzo podobne zadania. Oznacza to, że treść i odpowiedzi są różne, ale bardzo często sposób rozwiązania danego przykładu jest praktycznie taki sam. Z tego właśnie powodu warto przysiąść i zrobić kilka testów z poprzednich lat. Dzięki temu można w łatwy sposób nauczyć się stylu i podchwytliwości poszczególnych zadań.

Metoda robienia matur z poprzednich lat jest dobra, ponieważ często egzaminy różniły się między sobą poziomem trudności, więc to jest korzystna dla nas opcja, która pozwoli zdobyć praktykę w robieniu tego typu zadań. Dzięki temu nie będziemy musieli się zastanawiać, czy nasza matura będzie prosta, czy wręcz przeciwnie.

Ważne jest jeszcze odpowiednie podejście do nauki. Może ono sprawić, że podczas samych egzaminów maturalnych nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć. Dlatego właśnie warto złapać trochę motywacji i zapału do pracy. Zwłaszcza teraz, gdy tego czasu jest jeszcze sporo, można rozdysponować sobie czas w taki sposób, aby nie było żadnych problemów z przeciążeniem pracy.  

PW

fot. Pexels.com

Matura Matematyka

Matura w wersji on-line

E-matura to szansa na zwiększenie technik informatycznych w nauczaniu innych przedmiotów oraz zapewnienie niepełnosprawnym możliwości zdobywania wiedzy na odległość.

Weź udział w Mini Akademii i polub Matematykę! Warszawa

W sobotę, 22 października, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w roku szkolnym 2011/12 zajęcia MiNI Akademii Matematyki.

Matura z matematyki - sprawdź odpowiedzi

Dzisiaj czas na egzamin, którego większość z was obawia się najbardziej. Sprawdźcie, czy zdacie maturę z matematyki!

Uniwersytet dla Maturzystów Gdańsk

Próbną maturę z matematyki na poziomie rozszerzonym dla uczniów przygotowujących się do egzaminu dojrzałości organizuje już po raz szósty Wydział Matematyki Fizyki i Informatyki UG.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Oceny jeden plus? Jest pomysł, by w tym roku zdali wszyscy uczniowie

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak z ciekawym apelem.

Rekrutacja online na studia w 2020 roku - czy jest możliwa?

Następstwa epidemii i matur w czerwcu.

Wyniki matur 2020 - kiedy wyniki egzaminu maturalnego?

Rezultaty matur to kluczowa rzecz w procesie rekrutacji na studia. Ile trzeba czekać na ich ogłoszenie?

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama