zmień miasto

Maturzysto! Przyjdź na targi edukacyjne

W ostatni dzień lutego w Nowym Sączu szykuje się nie lada gratka dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wszystko za sprawą kolejnej edycji Sądeckich Targów Uczelni Wyższych.

Udział w targach potwierdziły już najpopularniejsze uczelnie z Krakowa (m.in. Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy), Rzeszowa, Katowic oraz Kielc. Tradycyjnie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie zabraknie także reprezentantów sądeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz WSB-NLU. - Łącznie na targach zaprezentuje się około 50 wystawców, w tym ponad 25 uczelni wyższych - mówi Michał Słowik ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu, które organizuje przedsięwzięcie.

Obok możliwości zapoznania się z ofertą edukacyjną wielu prestiżowych uczelni, młodzież będzie mogła również skorzystać z porad doradców zawodowych. Na targach pojawią się również przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Saczu, którzy przedstawią zainteresowanym alternatywną drogę kariery zawodowej w Narodowych Siłach Rezerwowych. - Ponadto o możliwościach i warunkach studiowania zagranicą będą mówili przedstawiciele organizacji studenckiej AIESEC Polska, w tym sami studenci z zagranicy, którzy przebywają obecnie na wymianie w WSB - dodaje Michał Słowik.

Przy stoisku Sądeckiej Biblioteki Publicznej po raz drugi z rzędu zostanie zorganizowana akcja „Uwolnij książkę”. - Każdy kto ma jakieś stare książki i chciałby ofiarować je komuś innemu, będzie miał taką okazję właśnie podczas targów. Ponadto część swoich zbędnych zbiorów dla młodzieży nieodpłatnie udostępni Sądecka Biblioteka Publiczna oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu - mówi Artur Franczak ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu.

Sądeckie Targi Uczelni Wyższych odbędą się 28 lutego (piątek), od godz. 10 do 14 w hali MOSiR w Nowym Sączu. Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie oraz miasto Nowy Sącz.

ip

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama