MiNI Akademia Matematyki na PW

2011-03-24 15:29:10

W sobotę 26 marca 2011 Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej zaprasza na kolejne zajęcia MiNI Akademii Matematyki. Wykład "Inwersja na płaszczyźnie” poprowadzi prof. dr hab. Andrzej Fryszkowski (sala 134 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, godz. 14.00).

Uczestnicy dowiedzą się w trakcie wykładu czym jest inwersja, jakie ma własności i jak można to przekształcenie płaszczyzny wykorzystać do rozwiązywania zarówno typowych zadań geometrycznych jak i trudnych, z którymi można zetknąć się na konkursach i olimpiadach matematycznych. Po wykładzie rozpoczną się zajęcia warsztatowe, w trakcie których ich uczestnicy będą mieli możliwość samodzielnie rozwiązywać zadania wykorzystując inwersję.

MiNI Akademia Matematyki jest pomyślana jako cykl zajęć dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem jest popularyzacja matematyki, pokazanie jej piękna oraz zachęcenie do studiowania na kierunkach ścisłych i technicznych. Każde zajęcia składają się z dwóch części: wykładu oraz warsztatów, na których uczniowie mają możliwość zetknąć się bezpośrednio z problemami, zadaniami i łamigłówkami związanymi z tematyką wykładu.  Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy a zajęcia przygotowują i prowadzą pracownicy, doktoranci i studenci Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

MiNI Akademia Matematyki zainaugurowała działalność 14 marca 2010 roku. Do tej pory odbyło się w jej ramach dziewięć wykładów i następujących po nich zajęć warsztatowych. W każdym z takich spotkań uczestniczyło około stu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Warszawy i najbliższych okolic. Na podstawie wyników ankiet przeprowadzonych na ostatnich zajęciach w poprzednim roku szkolnym    oraz z bezpośrednich relacji uczestników można wysnuć wniosek, że formuła i tematyka dotychczasowych zajęć spodobała się im. W trakcie warsztatów widać ogromne zaangażowanie uczniów.

Zajęcia MiNI Akademii Matematyki odbywają się w wybrane soboty w godzinach popołudniowych na Politechnice Warszawskiej. Do końca roku szkolnego 2010/2011 planowane są jeszcze następujące wykłady:  

9 kwietnia 2011 – mgr Paweł Naroski „Proste sposoby na trudne problemy”,

7 maja 2011 -  prof. Tadeusz Rzeżuchowski „Nieskończoność w matematyce i nie tylko”.

Szczegółowy program najbliższych zajęć MiNI Akademii Matematyki:

sobota, 26 marca 2011

14.00-15.00 – wykład "Inwersja na płaszczyźnie”  poprowadzi prof. dr hab. Andrzej Fryszkowski, sala 134, Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1 – wstęp wolny

15.15–17.00 - zajęcia warsztatowe - Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Plac Politechniki 1 – na warsztaty, z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie MiNI Akademii Matematyki:

http://www.akademia.mini.pw.edu.pl/

ip

Słowa kluczowe: akademia matematyki politechnika warszwska pw wykłady inwersja na płaszczyźnie

Kursy przygotowawcze do matury

Kurs poprawkowy z matematyki w Wyższej Szkole Bankowej Chorzów

Zapisz się na bezpłatny kurs powtórkowy.

Korepetycje z matematyki w Preply Rzeszów

Skuteczna nauka matematyki to klucz do sukcesu w zdobywaniu wiedzy.

Przygotuj się do poprawki z matmy! Bezpłatny kurs w SAN Łódź

Społeczna Akademia Nauk zaprasza do udziału w bezpłatnym 3-tygodniowym kursie przygotowującym do egzaminu poprawkowego z matematyki.

Startuje Projekt Nauka dla maturzystów Warszawa

Projekt oferuje maturzystom bezpłatną pomoc w przygotowaniu do matury rozszerzonej z matematyki.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

Polscy maturzyści z nagrodą Outstanding Pearson Learner Awards za wybitne osiągnięcia

Trzy osoby z najlepszymi wynikami na świecie z międzynarodowej matury A Level!

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Jak i z czego uczyć się do nowej matury? - matura jak się uczyć z czego się uczyć do matury

Jest wiele możliwości uczenia się. Możemy wybrać naukę samodzielną, zatrudnić korepetytora, czy tez uczyć się z kolegą lub koleżanką.