zmień miasto

Międzynarodowa matura 2020 odwołana. Co to oznacza dla pozostałych egzaminów?

Uznawana przez najlepsze uczelnie z całego świata, matura międzynarodowa, została odwołana. Zamiast tego, uczestnicy programu otrzymają zaświadczenia wystawione przez nauczycieli, oceniające ich dotychczasową pracę. Co to oznacza dla matury 2020 w Polsce?

Młodzi ludzie w maseczkach, epidemia, koronawirus

Zobacz też: Czy matura 2020 może zostać przełożona?

Matura międzynarodowa - co to?

Matura międzynarodowa związana jest z International Baccalaureate. Jest to założona w 1968 r. fundacja, mająca za zadanie kształcenie młodych ludzi na poziomie międzynarodowym. W tym celu, nawiązała współpracę z prawie 5 tys. szkół ze 150 krajów, przeprowadzane przez nią egzaminy są uznawane w procesie rekrutacji przez najlepsze uczelnie z całego świata, takie jak Oxford, Cambridge, czy MIT.

Odwołanie międzynarodowej matury 2020

Oficjalna strona International Baccalaureate poinformowała, że planowane na maj 2020 egzaminy maturalne programu IB się nie odbędą. Jak podaje organizacja: - Pracując nad rozwiązaniem problemu związanego z pandemią, myśleliśmy o naszych uczniach, ich zdrowiu oraz rozwoju na dalszych etapach ich żyć. Zaproponowane rozwiązanie ma być "najbardziej odpowiedzialne i etyczne" ze wszystkich możliwych.

Organizacja podjęła decyzję, że egzaminy maturalne programu IB (a konkretnie Diploma Programme oraz Career-related Programme), pierwotnie mające się odbywać pomiędzy 30 kwietnia a 22 maja, nie zostaną przeprowadzone. Zamiast tego, absolwenci otrzymują dyplom lub zaświadczenie o ukończeniu kursu, które będzie bazować na ich dotychczasowej etyce pracy, której jakość była do tej pory monitorowana podczas zajęć programowych.

Przebieg matur 2020 w Polsce

Czy wyżej opisana decyzja wpłynie na maturę 2020 w Polsce? Na pewno nie bezpośrednio. Co prawda obydwa egzaminy odbywać się miały w podobnym terminie (Harmonogram matury 2020: 4-22 maja), jednak mowa tutaj o dwóch odrębnych jednostkach organizacyjnych.

Wedle aktualnych informacji rządzących, tegoroczna matura nie zostanie przesunięta. Warto jednak zwrócić uwagę, że być może naciski ze strony innych krajów, które odwołają podobne egzaminy i brak poprawy sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, może ostatecznie doprowadzić do przesunięć.

O kolejnych zmianach, będziemy informować na bieżąco.

KSK

fot. cottonbro (za: pexels.com)

Źródła: ibo.org

Aktualności

MEN zapowiada powrót do stacjonarnej nauki we wrześniu 2020

Nauka zdalna będzie wykorzystywana jedynie jako uzupełnienie tradycyjnych lekcji.

Matura z chemii 2020 - sprawdź odpowiedzi!

Co roku matura z chemii sprawia maturzystom sporo kłopotów. Sprawdźcie, jak poradziliście sobie z egzaminem z chemii w tym roku!

Matura z fizyki 2020 - arkusze CKE

Arkusze pojawią się kilka minut po 14.00. Dziś na maturzystów czeka matura z fizyki - egzamin uznawany za najtrudniejszy do zdania. Zobacz arkusze!

Matura z języka niemieckiego 2020 - arkusze CKE - poziom podstawowy i rozszerzony

Dziś czas na maturę z języka niemieckiego. Rano uczniowie przystąpią do egzaminu na poziomie podstawowym, a o 14:00 napiszą test na poziomie rozszerzonym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Nauki o rodzinie - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

Dzień Otwarty ONLINE w Akademii Leona Koźmińskiego [Lipiec 2020]

Poznaj harmonogram wydarzenia, dzięki któremu poznasz zalety studiowania w warszawskiej ALK.

Lingwistyka dla biznesu - dzień otwarty online kierunku w Wyższej Szkole Europejskiej

Krakowska WSE zaprasza na wydarzenie internetowe, które pozwoli Wam poznać studia oraz Uczelnię!

Krakowskie Szkoły Artystyczne - rekrutacja w 2020 r.

Poznaj kierunki i szczegóły oferty edukacyjnej Krakowskich Szkół Artystycznych!

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama