zmień miasto

Nadchodzi 1. edycja Szkolnego Festiwalu E(x)plory

Już w najbliższy piątek 15 grudnia odbędzie się 1. edycja Szkolnego Festiwalu E(x)plory. Celem Festiwalu jest zachęcanie młodzieży do tworzenia i rozwijania projektów naukowych. Pilotażową edycję wydarzenia organizuje Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii.

Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2017 roku.

Szkolny Festiwal E(x)plory jest pierwszym tego typu wydarzeniem organizowanym przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie przy wsparciu Fundacji Zaawansowanych Technologii. Stanowi część Programu E(x)plory, który wspiera utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promuje ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej. Pierwsza edycja odbędzie się już 15 grudnia w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie. W Festiwalu weźmie udział 41 uczestników i 18 projektów, które będą oceniane przez powołane specjalnie na tę okazję jury złożone ze specjalistów reprezentujących świat nauki i przedstawicieli szkoły. Celem Festiwalu jest wyłonienie trzech projektów, które będą prezentowane podczas Regionalnego Etapu Konkursu Naukowego E(x)plory. Oprócz prezentacji projektów odbędą się również warsztaty i liczne wykłady naukowe.

- Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie to szkoła z tradycjami naukowymi - opowiada Edyta Kowalska, koordynatorka wydarzenia. - Nasi uczniowie wielokrotnie brali udział w Konkursach Naukowych E(x)plory, z czego największy sukces osiągnął Mateusz Stec w 2013 roku z projektem "Nauka i doświadczenie kluczem do stworzenia nowoczesnych maszyn sterowanych numerycznie oraz wielofunkcyjnych robotów przemysłowych, które pozwalają na zwiększenie precyzji i wydajności produkcji w przemyśle dzięki zastosowanych w nich innowacjach". Mamy nadzieję, że Szkolny Festiwal E(x)plory wyłoni kolejnych młodych naukowców z Tarnowa.

ip

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama