zmień miasto

Nadchodzi Tęczowy Piątek w polskich szkołach

W piątek 26 października 2018 roku w 211 polskich szkołach zostanie zorganizowany Tęczowy Piątek. Jest to Kampania Przeciwko Homofobii, dzięki której uczniowie ze środowiska LGBTQI  poczują, że są akceptowane przez swoją placówkę.

Zobacz, na czym będzie polegał Tęczowy Piątek!

Tęczowy Piątek powstał z myślą o walce z dyskryminacją osób o innej orientacji seksualnej. W ramach akcji szkoły, które biorą udział w programie, zorganizują uczniom lekcje o równości - pokażą w nich, że placówka edukacyjna to miejsce, gdzie każdy może być sobą. Według organizatorów trzeba inicjować takie wydarzenia, ponieważ w każdej klasie znajduje się co najmniej jedna osoba ze środowiska LGBTQI i nie każda z nich jest akceptowowana przez resztę społeczności szkolnej.

Szkoły biorące udział w Tęczowym Piątku otrzymają różne materiały od organizatorów Kampanii Przeciwko Homofobii, w tym broszury pt. "Ramię w ramię po równość. Jak zostać sojusznikiem i sojuszniczką LGBT", "My rodzice. Pytania i odpowiedzi rodziców lesbijek, gejów i osób biseksualnych" i inne. W placówkach pojawią się także plakaty promujące ten dzień i przypinki ze znakiem ruchu sojuszniczego.

Tęczowy Piątek odbędzie się 26 października 2018 roku tylko w szkołach, które zdecydowały się wziąć udział w akcji. Nauczyciele sami zdecydują, jak poprowadzić zajęcia dotyczące równości.

PW

fot. Pixabay.com

Źródło: gazetawroclawska.pl

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama