zmień miasto

Najbardziej znane typy uczniów w szkole

Często oglądając szkolne filmy lub seriale możemy mówić o stereotypach i schematyczności. Jest to spowodowane głównie tym, że w wielu tytułach można spotkać podobne charaktery. Okazuje się jednak, że nie tylko tam. W prawdziwym życiu to także ma swoje odzwierciedlenie. Mowa tu o uczniach w szkole. W końcu skądś te wszystkie stereotypy się wzięły i z tego powodu przygotowaliśmy listę najbardziej znanych typów uczniów w szkole.

Te typy znajdziemy w każdej klasie.

Kujon
Najbardziej typowa postać. Można ją spotkać w każdej klasie. Zdarza się też często, że nosi okulary, ale głównie strasznie się wymądrza i zawsze ma odrobione wszystkie zadania. Jeśli chcemy coś od takiej osoby odpisać, to nie mamy szans, ponieważ nie pozwoli nam ona na to.

Czarna owca
Bez względu na to, gdzie byśmy nie trafili, zawsze będziemy mieć do czynienia z jakąś czarną owcą. Ta osoba zazwyczaj psuje humor nauczycielom swoimi wybrykami, zachowaniem na lekcji, a także brzydkimi odzywkami.

Spóźnialski
Osoba, która bez przerwy się spóźnia. Bez względu na dzień tygodnia oraz lekcje danego dnia. Taka postać może mieszkać nawet blisko szkoły, ale to nic nie da, bo i tak będzie przychodzić po dzwonku.

Samotnik
Rodzaj odludka, który zazwyczaj siedzi sam na lekcjach, a na korytarzu podpiera ściany i z nikim nie rozmawia. Często jest to związane z tym, że taka osoba uważa się za lepszych od innych. Czasami jednak jest to po prostu wstydliwe uczucie, żeby do kogoś zagadać.

Sportowiec
W każdej klasie pojawia się sportowiec, który podoba się wszystkim dziewczynom, ale też reprezentuje szkołę na różnych zawodach. Nie ma go często na lekcjach, ale jako ważna postać dla szkoły zostaje zawsze usprawiedliwiony.

Artysta
Zawsze jest w klasie ktoś, kto wszystkie lekcje spędza na rysowaniu dzieł sztuki w swoich zeszytach. I nie są byle bazgroły, ponieważ cieszą one oko. Problem jedynie w tym, że takie osoby nie robią nic innego.

Bogacz
Osoba z bogatymi rodzicami, która chwali się tym na lewo i prawo. Nosi markowe ubrania i najdroższy sprzęt. Charakteryzuje ją też często wysokie mniemanie o sobie.

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama