Najlepsze sposoby na ściąganie

2017-10-17 12:00:16

Czujecie natłok materiału i nie wiecie, jak sobie z nim poradzić w krótkim czasie? Czasami po prostu nie da się wszystkiego ogarnąć i trzeba się wspomagać w jakiś sposób. Zwłaszcza dzieje się tak przy przedmiotach, przy których czujemy, że nie są nam w życiu potrzebne. W takiej sytuacji olewamy naukę i dajemy się ponieść losowi, który nie zawsze jest dla nas łaskawy, prezentując nam najtrudniejsze pytania z możliwych na sprawdzianie. Są inne sposoby na to, żeby sobie z tym poradzić i mowa tu o ściąganiu, którego na pewno próbował każdy z nas.

Zobacz, w jaki sposób ściągać, żeby nie zostać zauważonym.

Długopis
Umiecie pisać małymi literkami? Jeśli tak, to idealnie. Kupcie sobie długopis, który jest zrobiony z przeźroczystego plastiku. W ten sposób zmieścicie do niego swoją małą ściągę do środka i będziecie mieć wszystkie potrzebne dane na widoku. Z daleka nie widać, żeby było coś nie tak, więc efekt gwarantowany.

Spódnica
To propozycja tylko dla kobiet, ponieważ jest możliwa tylko przy założeniu spódnicy lub sukienki na ważny sprawdzian. Wtedy pod rajstopy można sprytnie schować ściągę, która nie będzie widoczna dla nauczyciela.

Piórnik
Znana i prosta metoda, ale nie zawsze skuteczna. Zależy bardzo od tego, jaki piórnik posiadamy i czy w ogóle go posiadamy. Odpowiednie ułożenie i przymocowanie w środku karteczki z pomocą naukową sprawi, że dostaniemy 5 z każdego sprawdzianu. Trudniejsze jest tu jednak zachowanie dyskrecji przed nauczycielem.

Ściąganie od drugiej osoby
Najbardziej klasyczna metoda na ściąganie to właśnie zaglądanie do drugiej osoby, która siedzi obok nas. Jeśli ktoś potrafi dobrze przewracać w tej sytuacji oczami to uniknie nawet wzroku nauczyciela. Problem w tym, że trzeba usiąść obok osoby, która coś umie i musimy być pewni, że to co pisze, jest dobrze.

Improwizacja
Czasami to jest najlepszy sposób na ściąganie. Gra tutaj najbardziej aspekt psychiczny, ponieważ podczas opracowywania pomocy naukowej wiemy już, że będziemy ściągać i nakręcamy się dodatkowo, wzbudzając często podejrzenia. Jeśli nic sobie nie przygotowujemy i nie mamy już nic do stracenia, zaczynamy działać instynktownie. To znaczy, że korzystamy nawet z książek i zeszytów, żeby osiągnąć cel i często w ten sposób właśnie udaje się nam.

Maturzyści! Nie róbcie tego na maturze i nie dajcie się złapać!

PW

fot. Pexels.com

Słowa kluczowe: pomoce naukowe, improwizacja, nauka do egzaminu, długopis, piórnik

Porady

Matura 2023. Jak napisać wypracowanie z języka polskiego?

Praktyczne porady o tym, jak napisać dobre wypracowanie z języka polskiego na maturze.

Jak się ubrać na maturę? - Odpowiedni strój na maturę

Zobacz, jak trzeba się ubrać na maturę!

Jak zdobywać doświadczenie i czy warto iść na staż? Kraków

Zobacz, jakie są mozliwości zdobywania doświadczenia wskazane przez Szkołę Gloker w Krakowie!

Jak zostać fizjoterapeutą?

Jakie zawody mogą wykonywać absolwenci fizjoterapii i co jest warunkiem ukończenia studiów?

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jak przygotować się do próbnej matury?

Zobacz 6 kluczowych porad!

7 sposobów na skuteczne przygotowanie się do matury

skutecznie porady jak przygotować się do egzaminu maturalnego

Co powinieneś wiedzieć zanim pójdziesz na studia?

Zobacz, co czeka cię za murami uczelni.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane