zmień miasto

Najpopularniejsze przesądy maturalne

Większość osób uważa, że przesądy maturalne to kłamstwo. Niektórzy wierzą jednak, że zwyczaje w przygotowaniach do egzaminów dojrzałości mogą pomóc zdać nawet najtrudniejsze przedmioty. Aby los był dla nas łaskawy, powinniśmy wykonać szereg rzeczy, które według tradycji przynoszą szczęście.

Zobacz, jakie zwyczaje towarzyszą maturzystom podczas przygotowań do egzaminów!Studniówka

Działania, które przyniosą nam powodzenie na maturze, powinniśmy wykonać już podczas przygotowań do balu na zakończenie szkoły średniej. W tym celu warto zapoznać się z najpopularniejszymi przesądami studniówkowymi!

Amulet

Przy każdym egzaminie bardzo ważne są amulety. Ich wygląd i znaczenie mogą być różne. Najbardziej typowa jest jednak czterolistna koniczyna lub złoty słoń.

"Nie dziękuję!" jako odpowiedź na "Powodzenia!"

Ile razy mieliście sytuację, że ktoś mówił do was "Powodzenia!" przed egzaminem. W takim wypadku należy odpowiedzieć "Nie dziękuję!", aby szczęście na egzaminie dopisało.

Kopniak na szczęście

Zwyczaj, który jest stosowany zazwyczaj w gronie rodzinnym. Taki kopniak może popchnąć nas do przodu i pomóc w osiągnięciu sukcesu.

Prawa noga

Gdy wstaniemy lewą nogą, nie będziemy mieć humoru przez cały dzień. Podobnie sprawa ma się z egzaminem - tak samo trzeba tutaj robić wszystko prawą stroną. Musimy ją wykorzystać do wstania z łóżka, a także do wejścia na salę, gdzie będą odbywać się testy.

Wiedza pod poduszką

Popularnym zwyczajem przy nauce jest włożenie książek pod poduszkę zanim położymy się spać. Wtedy cała wiedza, którą wchłonęliśmy, pozostanie w głowie.

Nauka po studniówce

Nie można uczyć się przed balem, ponieważ w trakcie zabawy cała wiedza wyleci nam z głowy. Lepiej rozpocząć przyswajanie informacji po studniówce, stosując się jednocześnie do przesądu powyżej.

Wycieczka do Częstochowy

Dla religijnych osób popularnym sposobem jest wycieczka, która pozwoli zdobyć energię i witalność niezbędną do zaliczenia egzaminów maturalnych. Osoby bez chęci na podróż do Częstochowy mogą wspiąć się na Giewont lub najwyższy budynek, znajdujący się w mieście. Wtedy gwarantowany jest taki sam efekt.

Wróżenie

Każdy maturzysta zastanawia się nad tym, jaki temat może pojawić się na maturze z języka polskiego. Takie wywoływanie może także przynieść szczęście na egzaminach.

PW

fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły
Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama