zmień miasto

Najpopularniejsze przesądy studniówkowe

Studniówka jest prawdziwą kopalnią przesądów. Podobno trzymanie się tego typu zwyczajów może przynieść szczęście i powodzenie podczas matury. Z tego powodu warto wiedzieć o tym, jakie są najpopularniejsze rzeczy, których nie można zrobić przed, w trakcie lub po balu na zakończenie szkoły średniej. Według niektórych osób zlekceważenie przesądów wiąże się z ogromnym pechem w przyszłości.

Zobacz, co należy zrobić, aby mieć szczęście podczas matury!

Kolor czerwony
W przypadku studniówki szczęśliwym kolorem jest czerwony. Przesądy mówią o tym, że kobieta powinna mieć podczas imprezy bieliznę, a także podwiązkę o tej barwie. Takie działanie może przynieść powodzenie na maturze nie tylko kobietom, ale także mężczyznom z czerwonym krawatem.

Jeszcze innym zwyczajem, który związany jest z tym kolorem, może być też czerwona nitka, przyczepiona do nadgarstka w marynarce. To jednak nie wszystko, ponieważ musi ją przyszyć życzliwa osoba, aby wróżba mogła się spełnić.

Tańczenie na boso
Na studniówce po kilku godzinach tańca buty zaczynają robić się bardzo ciężkie i niewygodne. Wiele osób je zdejmuje, jednak nie jest to dobry pomysł, ponieważ następny zwyczaj mówi o tym, że tańczenie na boso może przynieść pecha na maturze.

Nowy garnitur lub sukienka
Wiele osób twierdzi, że na studniówkę trzeba przyjść praktycznie w nowym ubiorze, ponieważ dzięki temu w przyszłości można uzyskać dużo pozytywnej energii.

Coś pożyczonego
Zwyczaj, który pojawia się nie tylko podczas studniówek, ale także na ślubie. Polega on na tym, aby oprócz nowych rzeczy, mieć także coś pożyczonego. Czym więcej tego typu rzeczy, tym większe szczęście nas czeka.

Mocne rajstopy
Puszczające oczka w rajstopach to częsty przypadek, jednak warto go unikać, ponieważ to także może przynieść pecha. Dlatego warto wyposażyć się w mocny materiał.

Zakaz ścinania włosów po studniówce
Przesąd, który dotyczy tylko kobiet. Mężczyźni mogą bez obaw iść do fryzjera, jednak płeć żeńska powinna się wystrzegać ścinania włosów po studniówce.

Jak wybrać męski garnitur na studniówkę i inne okazje? Sprawdź na https://jego-styl.pl/garnitury

PW

Fot. Pexels.com

Ciekawe artykuły

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Więcej miast »
REKLAMA

Ostatnio komentowane

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama