Nauka w wirtualnej rzeczywistości

2023-02-01 12:58:43

W Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych przy ul. Worcella 3 we Wrocławiu powstały sala VR oraz sala filmowa. Uczniowie wykorzystują je podczas zajęć lekcyjnych, ale także w czasie wolnym.

Zobacz też: Oświadczenie Komisji Europejskiej z okazji Międzynarodowego Dnia Edukacji

sala vrSala VR w szkole

Sala VR od września jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez uczniów sal w szkole. Obecnie wykorzystywana jest ona przede wszystkim podczas zajęć z: angielskiego, informatyki, geografii oraz na godzinie wychowawczej.

Na lekcjach angielskiego uczniowie wirtualnie przenoszą się np. do Londynu. Zwiedzają miasto i rozmawiają po angielsku. Na geografii poznają różne zakątki kraju i świata. Z kolei na informatyce uczą się np. projektować i rysować w 3D. To dla nich duża frajda i możliwość zapoznania się z nowymi technologiami. To także okazja do integracji – opowiada Grzegorz Sołyga, nauczyciel.

Raz w tygodniu uczniowie mają także możliwość wykorzystywania sprzętu VR poza lekcjami - w ramach zabawy i rozrywki. Do ich dyspozycji jest 20 par gogli VR oraz monitory.

Wielu moich kolegów spoza szkoły zazdrości nam takiej sali i tego, że mamy niektóre lekcje z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Ja np. zrobiłem ostatnio na zajęciach model motoru w 3D – opowiada Patryk Szafrański, uczeń klasy IV. – W obecnych czasach to ważne, byśmy umieli z tych nowych technologii korzystać, a nie każdy z nas ma taki sprzęt w domu – dodaje.

Wkrótce w sali VR lekcje będą prowadzić także nauczyciele innych przedmiotów

Taka sala w szkole to duża nowość. Dlatego uczymy obsługiwać ten sprzęt również nauczycieli. Wykorzystywanie wirtualnej rzeczywistości to również dla nich niezwykle ciekawa forma realizacji zajęć – mówi Grażyna Skrętkowicz, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych we Wrocławiu.

Druga sala – tzw. „sala kinowa” – obecnie wykorzystywana jest do wyświetlania uczniom filmów branżowych z działu reklamy i budowania nowoczesnych przedsiębiorstw (start-upów). Niewykluczone, że w przyszłości stanie się ona drugą salą VR.

Sala VR oraz sala filmowa powstały w ramach projektu „Uczeń aktywnym uczestnikiem rynku pracy” z „ Fundacją Marzeń”. Jego realizacja kosztowała 1,3 mln złotych, z czego dofinansowanie miasta (na remont i wyposażenie sali) wyniosło ok. 70 tys. złotych.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: VR, edukacja, szkoła, wirtualna rzeczywistość

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Ekspert Tutlo tłumaczy: rozumienie tekstów pisanych, czyli słynne "czytanie" na maturze podstawowej

W 2023 roku uczniów czekają zmiany, bo w arkuszu pojawi się minimum jedno zadanie otwarte.

Sposoby na skuteczną naukę - jak się uczyć?

Jak skutecznie się nauczyć, aby tę wiedzę móc wykorzystać? Poznajcie nasze propozycje na przyswajanie wiedzy.

Droga do sukcesu

Darmowa szkoła policealna. Czy jest dla każdego? Czy warto się zapisać?

Jak przygotować się do matury z matematyki? 5 porad

Mamy dla Ciebie 5 porad od korepetytorów!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Trudniejsza matura w 2023 roku - hamonogram i nowości

Kiedy dokładnie odbędą się matury w 2023 roku?

Matura 2023 z Uczelniami Vistula

Przygotuj się do matury!

MATURA 2023 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane